To musíte vidět! Šestnáctiletý snowboardista jako první Čech předvedl famózní trik

Sport
Sport
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Je mu teprve šestnáct let, ale už teď předvádí kousky jako zkušený mazák. Jakub Hroneš na rakouském ledovci Stubai předvedl obtížný kousek Cab Trick triple underflip 1260, kdy se třikrát otočil kolem své osy. Povedlo se mu to jako vůbec prvnímu Čechovi v historii!

Rok co rok se zlepšuje. Jakub Hroneš je momentálně jednou z největších nadějí freestyle snowboardingu v Česku. Vždyť v 16 letech je mistr ČR ve slopestyle seniorů a je rovněž vítězem rakouské série závodů Valley Ralley. V loňské sezóně se mu podařilo jako jedinému získat v rámci Evropských pohárů a dalších nominačních závodů potřebné FIS body, které ho opravňují pro start ve Světovém poháru.

Jeho cíl je jasný. Chce se pokusit vyjet si místo na zimních olympijských hrách v Pekingu v roce 2022. Člen Akademie Špindlerův Mlýn/Czechsnowboarding se pod vedením kouče Přemysla Vidy v minulosti už dvakrát zúčastnil Olympijských her dětí a mládeže, kde vybojoval dvě zlaté medaile a jedno stříbro. Kromě startů na Světovém poháru bude český talent usilovat o medaili na Evropském olympijském festivalu, kde bude patřit ve své věkové kategorii k hlavním favoritům.