To je ona! Unikátní trofej pro české olympijské medailisty z Pekingu

LASVIT
LASVIT
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Nejen na cenný kov se mohou těšit nejúspěšnější čeští sportovci na zimních olympijských hrách v Pekingu. Skláři z Lasvitu vyrobili pro olympijské medailistky Ester Ledeckou a Martinu Sáblíkovou unikátní skleněnou trofej.

Od olympijských her v Londýně 2012 společnost Lasvit vyrábí pro české medailisty jedinečné trofeje. V roce 2016 pro hry v Riu se například zrodilo umělecké dílo podle návrhu biatlonistky Gabriely Soukalové.

Naposledy na hrách v Tokiu to byla skleněná plastika od designérky Moniky Kořínkové inspirována japonskou vlajkou. Na zimních hrách v Pchjongčchangu vznikla trofej SPIRIT, která byla inspirována přírodní krásou a představovala obraz ledu a sněhu. Navíc symbolizovala houževnatost, vytrvalost, čistotu a reprezentovala neutuchající energii a spirit.

Nyní pro české medailisty zimních her v Pekingu 2022 byla vyrobena trofej Katarínou Kudějovou Fulínovou. Tvar trofeje vychází ze stylizace české vlajky do 3D podoby a je vysoká 30 centimetrů.

Světově oceňovaná novoborská firma spolupracuje s Českým olympijským výborem například i na uměleckých instalacích do Českých domů či na Ceně Věry Čáslavské, která je udělována za mimořádné zásluhy žen ve sportu a olympijském hnutí.

líbil se ti článek?