Takhle se zrodilo třetí zlato! Podívejte se na fantastický výkon Ester Ledecké

Peking 2022
Peking 2022
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Je fantastická. Ester Ledecká potřetí startuje na olympijských hrách a má tři zlaté medaile ve dvou sportech. Před čtyřmi roky šokovala zlatem na hrách v Koreji, kde ovládla jako lyžařka Super G a následně triumfovala i jako alpská snowboardistka. A nyní v Pekingu obhájila minimálně zlato na prkně. Pojďte si její cestu za třetím zlatem připomenout!

Nezastavitelná! Ester Ledecká nedala soupeřkám šanci a vyhrála o parník kvalifikaci v paralelním obřím slalomu na snowboardu. Následně ovládla všechny vyřazovací jízdy.

Osmifinále

V 1. kole nastoupila proti Italce Nadye Ochnerové, která v horní části jízdu nezvládla, vyjela z trati a česká favoritka snadno postoupila.

Osmifinálová jízda Ester Ledecké!
(01:13)

Čtvrfinále

Souboj s Polkou Alexandrou Królovou byl hodně dramatický. Ledecké se jednou lehce zařízla hrana prkna víc do sněhu, ale situaci naštěstí ustála a souboj stále vedla. Mírně vedla Królová ke konci upadla.

To bylo drama! Ester Ledecká je v semifinále!
(01:21)

Semifinále

V bitvě o finále proti Nizozemce Michelle Dekkerové byla Ledecká suverénní. Dekkerová udělala chybu už ve čtvrté brance a krátce poté vypadla. Medaile pro Česko byla jistá.

Ledecká míří do finále!
(01:16)

Finále

Velké finále! Ledecká nastoupila proti vedoucí ženě Světového poháru Daniele Ulbingové. Od začátku to byl velice vyrovnaný souboj, ale Rakušanka oproti Ester chybovala a česká závodnice si dojela pro třetí zlatou olympijskou medaili.

Ester to dokázala! Česko má první zlato!
(03:11)
Ester Ledecká
23. 03. 1995, Praha
Alpské lyžování
Počet zlatých medailí
3
líbil se ti článek?