Svobodu v aquatlonu zastavila bolavá pata, Kolman skončil ve skocích osmý

Plážové hry 2019
Plážové hry 2019
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Celou sezonu cílil směrem ke Světovým plážovým hrám, jenže nakonec se do cíle aquatlonu v katarském Dauhá nedostal. Tomáše Svobodu při závodě v kombinaci běhu, plavání a druhé části běhu zastavila bolavá pata. „Nedokončit závod, to je ten nejhorší pocit pro sportovce, jaký lze mít. Mrzí mě to, protože mi to tady hrálo do karet, trať se zkracovala, všechno byla voda na můj mlýn,“ líčil Tomáš Svoboda.

V doprovodu bratra Davida, olympijského vítěze v moderním pětiboji, se chystal na brzký ranní závod, který začal sotva půl hodiny po východu slunce. Vyrazil v popředí, jenže k plavecké části závodu už se neprobojoval. „Ukončil jsem závod během druhého okruhu běhu. Mám chronické problémy s patami. U levé se to podařilo vyřešit, u pravé ne,“ řekl Svoboda, který kvůli zdravotním potížím v přípravě dlouho neběhal.

Bolely ho i achilovky. „S tím mi tady velmi pomohla fyzioterapeutka. Achilovky jsem vůbec necítil a myslel jsem si, že to půjde parádně. Začal jsem tak, jak jsem zvyklý, normálně rychle s těmi, se kterými jsem obvykle schopný závodit. Ale během druhého okruhu mě to začalo bolet tak, že se pata každým krokem zhoršovala. Tak jsem se rozhodl, že raději ukončím sezonu o pár minut dřív, abych se doléčil na tu příští,“ řekl vlajkonoš výpravy.

Kolman skončil na vodních lyžích osmý

Spokojený nebyl ani Martin Kolman, který skončil na vodních lyžích ve skocích osmý. „Chtěl jsem skočit dál, ale musel jsem se vypořádat s tím, že nám tu můstek postavili s větrem do zad. V neděli nám zrušili rozjížďky, což znamená, že každý máme jen tři skoky a kdo skočí nejdál, vyhraje. S tím jsem do toho šel, třikrát jsem zkusil skočit přes šedesát metrů, ale bohužel se to ani jednou nepovedlo,“ řekl Kolman, který nejdále doletěl do vzdálenosti 54,1 metru.

První pokus vzdal, jelikož ho rozhodily vlny před můstkem. Vodním lyžařům totiž vítr do zad nesvědčí. „Na Floridě jsem teď skákal daleko, měl jsem na závody dobré sebevědomí, to je ve skocích hlavní. Všechny tři nájezdy jsem šel ze stejného místa a čekal jsem na to, že tam třeba jednou nebudou vlny a povede se to. Byla to trochu loterie,“ dodal.

líbil se ti článek?