Startuje projekt „Jsem atlet“, který podporuje sportování a oslovuje teenagery

EYOFW 2017
EYOFW 2017
2 Minuty čtení
2 Minuty čtení

Český atletický svaz startuje nový projekt s názvem Jsem atlet určený pro mladé atlety ve věku od 13 do 17 let. Navazuje tak na projekt Atletika pro děti, který již velmi úspěšně běží sedmým rokem. Patrony projektu Jsem atlet se stali tyčkař Jan Kudlička, vícebojař Adam Sebastian Helcelet a sprinterka Nikola Bendová.

Cílem projektu je podporovat, motivovat a oslovit mladé v teenegerovském věku a ukázat jim, jak je atletika krásný a atraktivní sport, který mohou provozovat celý život. Najít nové přátele, prožít jedinečné zážitky a emoce, které dokáže sport nabídnout.

„Vybrali jsme zajímavé atletické tváře, úspěšné reprezentanty a mladou úspěšnou atletku, která má k této věkové skupině blízko. Chceme mladým, kteří již atletiku dělají, ukázat, že mohou být hrdí na to, jaký sport provozují. Věříme, že patroni motivují další mladé lidi k tomu, aby si našli cestu k atletice,“ říká Libor Varhaník, předseda Českého atletického svazu.

Projekt se rozjíždí na sociálních sítích

Základ projektu bude fungovat v atletických oddílech a klubech v tréninkových skupinách, které věkově navazují na kroužky Atletiky pro děti. Český atletický svaz pracuje s dětmi ve sportovních střediscích a sportovních centrech mládeže, které fungují při jednotlivých oddílech a bude pro ně připravovat nejen ucelené tréninkové a metodické materiály, ale také soutěže a podobné aktivace, které je budou motivovat v jejich atletickém tréninku a při závodech.

ČAS má zároveň ambici oslovit i teenegery, kteří nechtějí dělat atletiku závodně, ale pouze jako svůj doplňkový či rekreační sport. I takové kroužky při atletických oddílech a klubech v současné době vznikají pod názvem Atletika pro radost.

„Rozjíždíme sociální sítě určené pro tuto věkovou skupinu pod názvem Jsem atlet, především Facebook a Instagram. Věříme, že se pro mladé stanou platformou, kde si budou moci vyměňovat své zkušenosti z tréninků, závodů a hlavně se atletikou bavit. Zároveň připravujeme s patrony projektu videa, která povzbudí mladé atlety v jejich práci,“ doplňuje Varhaník.

Atletika jako zábava

A co říká o své roli patrona Adam Sebastian Helcelet, stříbrný medailista z mistrovství Evropy v Amsterdamu? „Rád se zapojuji do projektů, které odhalují a podporují nové talenty, které u nás vyrůstají. Na to, jaká jsme malá země, máme řadu skvělých sportovců a těší mě, že to platí i pro české atlety. Proto bych si přál, aby se tomuto nádhernému sportu věnovalo více talentů,“ a vzkazuje všem mladým sportovcům: „Mladým atletům bych poradil, že musí nejprve najít radost z tohoto sportu a hlavně nesmějí nic uspěchat.“

Tváří projektu je také mladá talentovaná sprinterka Nikola Bendová. „Moc si vážím toho, že mohu být součástí takového projektu. Mladým atletům bych vzkázala, aby se hlavně nebáli být sami sebou a neostýchali se mít vysoké cíle.“

Jan Kudlička je třetí tváří projektu. „Jsem samozřejmě moc rád, že jsem součástí projektu Jsem atlet. Mladým atletům bych poradil, ať se atletikou baví a užívají si ji. A to, že je v jejich věku někdo lepší než oni, ještě nic neznamená. S trpělivostí nejdál dojdeš, úspěchy na ně mohou čekat později. Doporučil bych, aby si pilovali techniku, protože čím dříve, tím lépe. A na fyzickou přípravu budou mít spoustu času,“ doporučuje svěřenec Boleslava Patery.

líbil se ti článek?