Sportovcem navždy: „Koronavirus? Sport mě zachránil!“ říká Vízek

Silnější pro život
Silnější pro život
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Letos v lednu oslavil 65. narozeniny, ale určitě nečekal, že o pár týdnů později bude mít strach o život. Olympijský vítěz ve fotbale Ladislav Vízek se totiž nakazil koronavirem. „Nebyl jsem v lehkém stadiu, protože věkem patřím do rizikové skupiny,“ řekl oblíbený hráč. Naštěstí obávanou „chřipku“ překonal. Nejvíce mu pomohlo, že stále vede aktivní život.

Přišlo to z ničeho nic. V březnu vyrazil na kolo, a když se o pár dní později necítil dobře, myslel si, že během vyjížďky jen nastydl. Jenže to bylo ještě daleko horší. Ladislav Vízek se nakazil koronavirem, a nebylo mu vůbec dobře po těle.

„Opravdu to nebylo nic příjemného. Je to neskutečně protivný bacil. Chvíli mi bylo dobře, pak zase zle,“ prozradil bývalý reprezentační fotbalista. Přestože věkem patří do nejohroženější skupiny, měli pro něj lékaři naštěstí dobré zprávy.

„Všem říkám, ať sportují. Daleko líp se pak vypořádají třeba i s touhle „chřipkou“, než lidé, kteří mají sedavé zaměstnání, nadváhu, jsou protivní a nic nedělají."

„Byl jsem u doktorů a říkali mi, že mám skvělou kondici a to díky tomu, že sportuji. Když pak něco přijde, tak tělo bojuje snáz, než když chrchláte třeba kvůli cigaretám,“ vyprávěl Vízek, který pravidelně hraje fotbal, golf, tenis a jezdí na kole.

„Všem říkám, ať sportují. Daleko líp se pak vypořádají třeba i s touhle „chřipkou“, než lidé, kteří mají sedavé zaměstnání, nadváhu, jsou protivní a nic nedělají. Heslo: Sportem ku zdraví, není žádná ptákovina,“ zdůrazňuje legendární hráč Dukly Praha.

Ke sportu vedl všechny své děti i nyní nejmladší sedmiletou Viktorku. „Směřuji ji k tomu, aby uměla od všeho něco. Sport je nejvíc na světě. A na tom trvám!“

Chcete být i vy odolnější proti nemocem? Zde se dozvíte, jak být silnější pro život.

líbil se ti článek?