Sny se plní! Hokejistka Mlýnková je na olympiádě jako první nadační dítě

#ZASNEM
#ZASNEM
2 Minuty čtení
2 Minuty čtení

Už od deseti let měla jeden velký sen. Jako hokejistka chtěla Natálie Mlýnková reprezentovat Českou republiku na zimních olympijských hrách. V patnácti letech ale hrozilo, že kvůli finančním problémům nebude moci dál sportovat. I díky podpoře České olympijské nadace nakonec u hokeje zůstala a nyní se Natálie probojovala až na olympijské hry do Pekingu. Stala se tak historicky prvním dítětem, které Česká olympijská nadace podporovala a dostala se až na největší sportovní událost světa.

Natálie Mlýnková: Splněný sen o „dospělácké“ olympiádě
(03:26)

Píše se rok 2016. Nadějná hokejistka reprezentace do 15 let Natálie Mlýnková patří k našim největším nadějím. Hokej je pro ni vším a nedovede si bez něj život představit. V tu dobu však její rodinu zasáhla nepříjemná situace.

„V každém životě člověka se objeví komplikace, ať je to například nedostatek finančních prostředků, když člověk ztratí práci. Nám se to stalo a neměli jsme dostatečný finanční příjem. Hrozilo, že by Natálie nemohla dál dělat hokej,“ prozrazuje maminka hokejistky Gabriela Mlýnková.

Naštěstí paní Mlýnková na internetu tehdy našla odkaz na Českou olympijskou nadaci. „Obrátila jsem se na nadaci s prosbou o pomoc. Díky tomu, že nám lidé z nadace pomohli, si Natálie plní své sny. Studuje školu v Americe, hraje hokej za národní tým a probojovala se až na olympijské hry. Nebýt pomoci nadace, tak nevím, jestli by to dotáhla tak daleko.“

Jsem moc vděčná, že se zrovna tohle přihodilo mně. Vím, že je spoustu dětí, které ani nemají možnost začít dělat sport nebo v něm pokračovat.

Už od roku 2013, kdy Česká olympijská nadace vznikla, je jejím hlavním partnerem společnost Sazka. “Za těch devět let jsme s Českou olympijskou nadací ve sportování podpořili 3385 dětí, a to celkovou částkou 19 274 910 korun. Natálie Mlýnková byla jedním z těchto mladých sportovců a my jsme rádi, že se Natálka i díky naší podpoře stala se vůbec prvním nadačním dítětem, které se probojovalo až na olympijské hry,” říká Tereza Vyhnálková ze Sazky.

Natálie Mlýnková
24. 05. 2001,
Lední hokej

„Jsem moc vděčná, že se zrovna tohle přihodilo mně. Vím, že je spoustu dětí, které ani nemají možnost začít dělat sport nebo v něm pokračovat. Doufám, že čím dál víc dětí i díky podpoře České olympijské nadace bude mít možnost dotáhnout to na nějaký velký turnaj nebo závod. A hlavně dělat to, co je baví a naplňuje,“ přeje si česká hokejová reprezentantka Natálie Mlýnková.

Z příběhu Natálie je nadšená i manažerka České olympijské nadace Veronika Opršalová. „Je to obrovský úspěch a veliká odměna pro všechny, kteří pro nadaci pracovali a pracují, a hlavně pro ty, kteří nadaci podporují, tedy všechny dárce v čele s hlavními partnery Sazkou a Českou televizí. Díky nim tak můžeme být u těchto neskutečných sportovních momentů. A hlavně děkujeme Natálce, že si plní sny a my můžeme být u toho!“

líbil se ti článek?