Sledujte nás! Český olympijský tým je už i na TikToku

Tiskové zprávy
Tiskové zprávy
2 Minuty čtení
2 Minuty čtení

Český olympijský tým rozšířuje své portfolio digitální prezentace o další sociální síť. Vedle Facebooku, Instagramu, Twittteru, Youtube, LinkedIn a Pinterestu je nově i na TikToku. Tým bude pro tuto síť vytvářet i speciální obsah ze zákulisí olympijských her v Tokiu, které startují 23. července.

„Náš cíl je jasný. Vnášet téma sportu do digitálního prostředí. Být všude tam, kde jsou naši fanoušci. Inspirujeme je, seznamujeme se sportovci, bavíme sportem. Základní esencí naší komunikace je, že se na obsahu podílejí sami sportovci. Většina TikTok zatím nemá a natáčí obsah s námi,“ líčí Tomáš Houska, šéf digitální komunikace Českého olympijského týmu. „Je to navíc skvělá platforma k oslovení mladého publika, ale už dávno ne pouze jeho.“

Data mluví jasně. „Skvělý zásah napříč cílovkami, se kterými chceme mluvit a zajímavé šíření obsahu díky odlišnému fungování algoritmu. Zároveň platí, že když nebudeme nyní na TikToku komunikovat aktivně my, sport tam nebude mít své místo a ztrácí kontakt s fanouškem. A to je pro český sport dlouhodobě komunikačně nebezpečné,“ vysvětluje Václav Blahout, digitální stratég ČOT. 

Spolupráce s olympijským týmem je srdcovka a jsem rád, že kluci naslouchají vnějšímu prostředí a jedou na tepu doby.

Sport na TikTok patří. „Strategická partnerství a podpora sportovního prostředí je pro nás další z klíčových priorit rozšiřování naší platformy. Sport je dynamický, zábavný a na TikToku má své místo. Jsme rádi, že i v Česku následujeme globální trend a můžeme tak být u začátku něčeho velkého,“ shrnuje Adam Nosalek, Partnership Manager TikTok Czech Republic.

@olympijskytym

Jsme na TikToku. Přidej se k týmu! #olympijskytym

♬ original sound - Český olympijský tým

Na přípravě obsahu se podílejí ať už samotní sportovci, interní tým Media House i odborný dozor, který v prvních krůčcích zajistil influencer v důchodu Jonáš Čumrik (tvář experimentálního komunikačního brandu katz83). „Spolupráce s olympijským týmem je srdcovka a jsem rád, že kluci naslouchají vnějšímu prostředí a jedou na tepu doby. Sport je úžasnej a těším se, že se fanoušci budou bavit, protože bude čím,“ říká Čumrik alias Johny Machette.

Český olympijský tým a jeho digitální oddělení Media House funguje od roku 2014. Vedle webu olympijskytym.cz vytváří obsah na sedmi sociálních sítích a dodává ho i sportovcům, svazům, médiím a partnerům olympijského týmu.

Instagram olympijského týmu nyní překonal hranici 126 000 fanoušků a Youtube kanál s téměř 82 tisíci odběrateli je mezi olympijskými týmy podle mezinárodního žebříčku agentury Redtorch nejlepší na světě.

Na TikToku už je i Mezinárodní olympijský výbor.

líbil se ti článek?