Setkání šampionů. Krpálek s Prskavcem si zaběhali se Zátopkem

Filmové tipy
Filmové tipy
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Šest zlatých olympijských medailí na jednom místě. Vítězové her v Tokiu judista Lukáš Krpálek a vodní slalomář Jiří Prskavec se sešli s filmovým představitelem legendárního Emila Zátopka hercem Václavem Neužilem. Kromě ukázky nejcennějších sportovních medailí si společně i zaběhali.

Prskavec s Krpálkem se 20. srpna zúčastnili světové premiéry filmu Zátopek na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech. Po promítání se chtěli sejít s tvůrci snímku, ale kvůli nabitému programu sportovců i umělců to nevyšlo.

Oba olympionici se tak alespoň s produkcí filmu domluvili, že se v klidu setkají s hercem Neužilem v Praze. Krpálek si s sebou vzal obě zlaté medaile z her v Riu a Tokiu. Prskavec přinesl nejcennější kov z Tokia.

Krpoši, ten „Emil" Neužil má ty zlatý nějaký malý. To jo Jířo, ale je jeden a má hned tři. 🤣 👉🏻 Už jste viděli v kině Zátopka? 🎬 📸 Bet Orten

Zveřejnil(a) Český olympijský tým dne Pátek 27. srpna 2021

Prázdné ruce neměl ani filmový Zátopek. Neužil i na setkání přinesl věrné repliky tří zlatých olympijských medailí, které senzačně vyhrál Zátopek na olympiádě v Helsinkách 1952. Když si prohlédli sportovní trofeje, vyrazili si společně zaběhat na ovál v Riegerových Sadech, kde se film natáčel.

Dokonce probrali i tréninkové metody a porovnávali, v jakém tempu běhal skutečný Zátopek i jeho filmový představitel Neužil.

líbil se ti článek?