Prezident MOV pochválil dosavadní průběh Olympijských her mládeže

YOG 2010
YOG 2010
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Prezident Mezinárodního olympijského výboru Jacques Rogge je spokojen s dosavadním průběhem prvních Olympijských her mládeže, které v Singapuru probíhají od 14. srpna.

„Sportovci se skvěle baví, jak je vidět z jejich úsměvů. Zatím vše probíhá hladce, s organizací, soutěžemi i nesoutěžními aktivitami jsme velmi spokojeni,“ zhodnotil šéf organizace, která stála u zrodu první juniorské olympiády.
Akce se účastní okolo 3600 atletů a 1850 doprovodů. Počet dobrovolníků dosáhl 20 000 a akreditovaných novinářů je zde 1 900.

Na medaili během prvního týdne konání Her dosáhli sportovci z 60 zúčastněných zemí, přičemž celkový počet je 204. Singapurské hry jsou výjimečné vysokou účastí sportovkyň a jsou první olympijskou událostí, která pořádá soutěže mezi smíšenými týmy mužů a žen a sportovci různých národností.

Také doprovodný kulturně-vzdělávací program u mladých sportovců zabodoval. Největší popularitu mělo setkání s olympijskými šampiony, Sergejem Bubkou a Jelenou Isinbajevovou, kteří do Singapuru přijeli předávat své zkušenosti.

Zájem o sledování Olympijských her mládeže je po celém světě obrovský. Více než 160 mediálních institucí získalo práva na vysílání z místa dění. Už více než 2 milionů diváků navštívilo portál YouTube, který organizátoři zřídili pro účely Her. To je vyšší sledovanost, než jakou měla na YouTube letošní olympiáda ve Vancouveru. 

Webové stránky Olympic.org se těší největší návštěvnosti od Vancouveru a neméně sledovaná je akce i na Facebooku. Stránky Singapore 2010 a Youth Olympic Games už mají přes 100 000 fanoušků.

-kat-

líbil se ti článek?