Poslední velký zápas Krpálkova sparingpartnera Horáka: Lukáš nám přál štěstí, ale...

Evropské hry 2023
Evropské hry 2023
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Šli do toho s velkým odhodláním. Čeští judisté sestavili pro zápasy smíšených družstev na Evropských hrách šestičlenný tým složený z juniorů, ale i zkušených matadorů. Největší hvězdy v čele s Lukášem Krpálkem však v Polsku chyběly. „Soustředí se na olympijskou kvalifikaci, ve které se hraje o každý bod, tak šetříme síly,“ prozradil reprezentační trenér Václav Sedmidubský. Jeho tým hned v 1. kole narazil na silný Ázerbájdžán, s nímž padl 1:4.

„Škoda, že jsme nešli na řadu třeba až ve druhé várce, ale hned mezi prvními zápasy. Ázerbájdžán má velice kvalitní zápasníky, ale měli jsme šanci je porazit,“ řekl po zápase kouč Sedmidubský z jehož svěřenců dokázala vyhrát pouze Markéta Paulusová.

Odvrátit vyřazení mohl v kategorii nad 90 kilogramů v pátém zápase zkušený Michal Horák. Jenže Gamzatkhanov byl nad jeho síly. „Všichni se hezky prali. Měli jsme šanci ještě vyrovnat a jít do prodloužení, kde by se losovala váha. Ale podcenil jsem to s Ázerbájdžáncem v úchopu. Technicky jsem to podělal, když to řeknu slušně. Moc mě mrzí, že to takhle skončilo,“ litoval po utkání pětatřicetiletý zápasník, pro nějž to byla derniéra na velkých soutěžích.

Dál však bude působit jako sparingpartner dvojnásobného olympijského vítěze Lukáše Krpálka. „Lukáš nám přál štěstí pro Evropské hry. Asi ho mohl přát ještě víc...,“ povzdechl si Horák, který ocenil celý český tým. „Kluci a holky se ale prali výborně. Škoda, že jsem to zazdil tou chybou. Dalo se dnes přes ně projít.“

líbil se ti článek?