Paříž 2024: Postup pro získání povolení k veřejnému vysílání přenosů z her

Paříž 2024
Paříž 2024
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Pro získání povolení pro veřejné vysílání přenosů z olympijský her v Paříži 2024 je nutné kontaktovat majitele práv k veřejným projekcím, kterého zastupuje koncern Discovery. Každá žádost bude individuálně posouzena podle různých kritérií, jako jsou očekávaný počet diváků, nekomerční aspekty promítání apod.

V případě zájmu o veřejnou projekci přenosů z olympijských her kontaktujte Barboru Žehanovou, ředitelku komunikace Českého olympijského výboru, na e-mailu zehanova@olympic.cz. Svou žádost připravte ideálně rovnou v angličtině s co nejpodrobnějším popisem – účel akce, komu je určena, očekávaná návštěvnost atp.

Kromě vyřízení povolení od majitele práv k veřejné projekci přenosů z OH v Paříži musí žadatel také vyřídit náležitosti s ochrannými svazy v ČR, jako jsou OSA a Intergram.

Z pohledu dodržení zákona č.60/2000 Sb. o ochraně olympijských symbolik je také nutné držet se pravidel pro zobrazování těchto symbolů, stejně jako pravidel pro prezentaci komerčních subjektů ve spojení s těmito symboly. Není například možné, aby veřejné vysílání přenosů z OH a reklama na toto vysílání byly spojeny s komerčními subjekty, vyjma partnerů Českého olympijského týmu a partnerů Mezinárodního olympijského výboru. Podrobnější informace k ochraně olympijských symbolik najdete ZDE.

líbil se ti článek?