Parádní návrat po porodu. Jak si běžkařka Razýmová užívá jako matka závodění?

#ZASNEM
#ZASNEM
2 Minuty čtení
2 Minuty čtení

Už když byla těhotná, věděla, že se chce vrátit k závodění. Jedna z nejlepších současných běžkyň na lyžích Kateřina Razýmová devět měsíců po porodu dcery Izabely naskočila do prestižní série Světového poháru Tour de Ski, a nakonec skončila v nejlepší dvacítce v celkovém pořadí.

Je to skoro rok, co se setkaly dvě dobré kamarádky. Atletka Kristiina Mäki a tehdy těhotná běžkyně na lyžích Kateřina Razýmová. Společně pro Czechteam.TV hovořily na téma, jestli jde skloubit mateřství a vrcholový sport.

Mäki za sebou tehdy měla úspěšný návrat v podobě probojování se do olympijského finále v závodě na 1500 metrů. A navíc pouhých sedm měsíců po porodu syna Kaapa. Podobný kousek se nyní povedl právě i Razýmové. Stějně jako Mäki zazářila sedm měsíců po narození Izabely.

Během závěrečného víkendu Tour de Ski během byla třináctá na klasické patnáctce s hromadným startem a na legendárním desetikilometrovém výjezdu na sjezdovku Alpe Cermis skončila jedenáctá. V celkovém pořadí pak byla sedmnáctá.

„Byly to náročné závody, ale to jsou pro každého. Jsem ráda, že jsem tady a budu si to pamatovat,“ zářila Razýmová po úspěšném návratu u nějž nechyběl trenér a manžel v jedné osobě Vladislav Razým a ani dcera Izabela.

Velkou motivací pro maminku závodnici je uspět pro svou dceru. „Občas si během závodu řeknu, že už kvůli ní to musím vydržet a zkusit. Myslím na ni často, ale při závodě se snažím plně koncentrovat na to, kde jsem v tu danou chvíli, a nerozptylovat se tím.“

Razýmová už během těhotenství věděla, že se chce do vrcholového sportu vrátit. „Bylo mi jasné, že se o to pokusím. V průběhu těhotenství jsem zjistila, že mi chybí organizovaný sport, a nebaví mě se jen tak pomalu plácat. Nevěděla jsem ale, co se mnou porod udělá, a jak to vlastně bude.“

Nakonec vše dobře dopadlo a Kateřina Razýmová je zpět mezi elitou. Na čem ale ještě musí zapracovat? „Občas si myslím, že mi chybí odvaha a taková ta bojovnost prorvat se dopředu. Myslím si, že mi v tomhle další závody pomůžou. Natrénováno mám, tak doufám, že to dokážu prodat do konce sezony.“

Kateřina Razýmová
10. 09. 1991, Domažlice
Běh na lyžích
líbil se ti článek?