Ostrava už potřetí ožije Olympijským festivalem. Příští léto si dovolenou i olympiádu užijete doma

Olympijské festivaly
Olympijské festivaly
3 Minuty čtení
3 Minuty čtení

Olympijský festival vyroste od 24. července a 9. srpna 2020 na ostravské Černé Louce a Loděnici u Slezskoostravského hradu. Projekt nabídne v Ostravě téměř 50 sportů k vyzkoušení, prostor na společné fandění, den pro seniory a poprvé i příměstský tábor pro děti. Víkendové akce rozhýbou Třinec a Slezskou Hartu.

„Předchozí Olympijské festivaly, které se v našem kraji konaly, měly úžasnou atmosféru a skvělé ohlasy. Sportovní fanoušci fandili, také si olympiádu užívali aktivně a nechali se ke sportu takzvaně vyhecovat. A to je přesně důvod, proč Moravskoslezský kraj tyto akce podporuje,“ říká hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák a upřesňuje: „Chceme, aby byl náš region atraktivnější a akčnější, ale také chceme lidi motivovat ke sportu a zdravému pohybu. Zimní Olympijský festival si užilo v Ostravě, ale i na víkendových akcích v Kopřivné, Karlově, na Bílé a v Mostech u Jablunkova skoro 165 tisícovek návštěvníků. Věřím, že minimálně stejný zájem zaznamenají ostravská Černá louka, Loděnice, ale i akce na Slezské Hartě nebo v Třinci.“

Na ostravské Černé louce a v Loděnici u Slezskoostravského hradu vznikne na přelomu července a srpna multifunkční prostor pro téměř padesát sportů. Nebude chybět tradiční atletika, rozšířená pumptracková dráha, přenosy z olympijských her v Tokiu, exhibice v roller derby, vyroste beach aréna (písek zůstane po Olympijském festivalu k dispozici pro místní kluby), vodní sporty a v plánu je se i finále ženské evropské ligy v thajském boxu.

„Ostrava si vyzkoušela v předchozích letech již zimní i letní olympijské disciplíny a za pár měsíců se do místa konání olympiády symbolicky přesune znovu. Jako jediné město v České republice nabídneme Ostravanům i návštěvníkům již potřetí v řadě olympijské zážitky “na vlastní kůži” ve formě unikátní sportovní akce pro všechny věkové kategorie s řadou disciplín, kterými bude žít v roce 2020 nejen Tokio, ale dá se říct, že téměř celý svět. Olympijský park v Ostravě v letech 2016 a 2018 navštívilo téměř 300 tisíc sportovních nadšenců. Věřím, že se v příštím roce bude stejně líbit také nový festivalový areál na Černé louce a v Loděnici u Slezskoostravského hradu. A protože je Ostrava již desítky let místem konání velkých atletických mítinků, bude náš program speciálně zasvěcen atletickým disciplínám. Věřím, že i tentokrát naplníme očekávání návštěvníků,“ uvedl ostravský primátor Tomáš Macura.

Třinec a Slezská Harta obohatí program o speciální víkendové akce. 1. a 2. srpna na Slezské Hartě rozvlní hladinu vodní nádrže dračí lodě a kanoe. Třinec pak 8. srpna nabídne veřejnosti zábavný desetiboj.

„Je úžasné, že naši myšlenku, po několika úspěšných edicích, převzal Mezinárodní olympijský výbor a během olympiády v Tokiu vyroste Olympijský festival ve dvaceti dalších zemích. Například ve Francii či Senegalu, “ říká předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval a dodává: „ Velmi si vážíme toho, že Moravskoslezský kraj a město Ostrava naší myšlence věřily a do projektu se zapojily téměř od prvopočátku.“

Olympijský festival poprvé nabídne příměstské tábory. Ve spolupráci se Střediskem volného času v Ostravě si 400 dětí vyzkouší dvacet různých sportů. Z obou turnusů si kromě skvělých zážitků a medailí odnesou také cenné informace o svých sportovních předpokladech. Příměstské tábory se začnou nabízet v lednu 2020, jejich cena bude stejná jako u běžných táborů. Vstupné do Olympijského festivalu zůstává jako v předchozích ročnících – tedy padesát korun dospělí, děti do dvanácti let zdarma, stejně jako senioři 65+.

ČTĚTE TAKÉ >>> Brno už podruhé zažije Olympijský festival. Poprvé s příměstským táborem a dnem pro seniory

líbil se ti článek?