Olympijský běh má nové lokality nejen v Česku. Letos závodíme i ve Washingtonu!

Olympijský běh
Olympijský běh
2 Minuty čtení
2 Minuty čtení

Na magickou hranici devadesáti závodů letos dosáhne T-Mobile Olympijský běh. A co víc! Devadesátku lokalit doplní zahraniční destinace – v duchu olympijských myšlenek oslaví Olympijský den 21. června také běžci v americkém Washingtonu.

„Jsme moc rádi, že se nám ve spolupráci s českou ambasádou ve Washingtonu a místními Sokoly podařilo tento závod zajistit,“ říká David Novotný, manažer projektu. „Určitě je to další významné zpestření. Velmi nás ale těší i nové lokality v České republice.“ Kromě Washingtonu totiž máme dalších šest lokalit, kde se poběží vůbec poprvé.

Dačice – Jihočeský kraj

V Dačicích organizátoři přichystali sedmikilometrovou trať pro dospělé a hned tři trasy pro děti, a to v délce 150, 400 a 800 metrů. Starty i cíle všech tras závodu jsou v krásném prostředí parku Státního zámku Dačice. Povrchy tras jsou převážně po lesních a polních cestách, pouze část trasy pro dospělé v délce zhruba jeden kilometr vede po asfaltové silnici. V rámci doprovodného programu je možné navštívit státní zámek i Městské muzeum a galerii, které se nachází v prostorách zámku. Součásti doprovodného programu bude také vyhlášení celostátní květnové soutěže Do práce na kole 2023 pod záštitou Zdravého města Dačice.

T-Mobile Olympijský běh 2022 ve znamení VÝJIMEČNOSTI! 💖
(1:28)

Kutná Hora/Kolín – Středočeský kraj

V Kutné Hoře poběží dospělí závod na 4,8 kilometru, děti se zvládnou trať o délce 380 metrů. Závod je zasazen do nově zrekultivovaného parku a lesa na Staré rovině. Trať i zázemí závodu jsou cíleně umístěny na dohled historických památek dominujících Kutné Hoře. Povrch trati tvoří převážně šotolina, dále z větší části lesní cesty a nechybí ani asfaltový povrch. Na trati bude samozřejmě zastoupeno několik výběhů a seběhů, přičemž převážná část trasy povede po rovině. Trať je svou náročností vhodná i pro začátečníky.

Ve Středočeském kraji nově poběžíme také v Kolíně, kde pro dospělé přichystali trať dlouhou 3 kilometry a v plánu je také závod pro děti do 15 let.

Nový Bor – Liberecký kraj

Dospělí mají v Novém Boru na programu trať dlouhou šest kilometrů, děti pak 200, 400 a 1000 metrů. Poběží se na trase, která vede po silnicí a lesem. Start a zázemí bude v prostoru sportovního areálu základní školy U Lesa. Přijďte na start a rozhýbejte Nový Bor.

Palkovice – Moravskoslezský kraj

Dospělí vyrazí v Palkovicích na šestikilometrový okruh,  děti mezi 3-5 lety na 250 metrový, mezi 6-9 let 500 metrový a mezi 10-15 let 1500 metrový. Palkovice chtějí být součástí velké sportovní akce a podpořit olympijské ideály. Buď součástí i Ty a užij si krásnou přírodu a úžasné výhledy na Beskydy.

Tachov – Plzeňský kraj

V Tachově je pro běžce připravena trať v délce 4,5 kilometru, pro děti tři trasy v délce 100, 675, 1350 metrů. Poběží se ve sportovním areálu Tachov - Rychta, povrch tratí je z části přírodní či asfaltový.

👉  Na T-Mobile Olympijský běh se můžete přihlásit ZDE. 👈 

Na trénink máš ještě 3 měsíce, ale na registraci za nejnižší startovné už jen pár dnů. ⏳www.olympijskybeh.cz Olympijský...

Zveřejnil(a) T-Mobile Olympijský běh dne Pondělí 13. března 2023
líbil se ti článek?