Oblíbené TOP příběhy slaví! Mrkněte se na jubilejní díl číslo 150

Olympijské příběhy
Olympijské příběhy
2 Minuty čtení
2 Minuty čtení

Emoce, rekordy, chvíle neskutečného štěstí, ale i smutné události. Každý týden vám na YouTube kanálu Českého olympijského týmu přinášíme videa TOP Olympijských příběhů, které mapují důležité okamžiky v historii olympijských her. A právě teď je tu jubilejní díl s pořadovým číslem 150!

Nejodvážnější sportovci, největší sportovní vynálezy či nejpověrčivější sportovci. Malý výčet z toho, co jste mohli vidět v pořadech TOP Olympijské příběhy na YouTube kanálu Českého olympijského týmu.

Celkem všech 150 epizod vidělo dohromady 10 751 691 lidí a každou chvílí toto obrovské číslo roste! Největší zájem fanoušků vyvolaly příběhy na téma TOP Nejslavnější olympijské pády na zimních hrách.

Tento díl si pustilo přes 760 000 diváků a připomnělo si například legendární comeback rakouského sjezdaře Hermanna Maiere, který na hrách v Naganu 1998 v prvním závodě prožil hrůzostrašný pád, ale o tři dny později ovládl Super-G, a pak i obří slalom.

TOP Nejslavnější olympijské pády
(4:46)

Zabodovaly u vás i TOP 6: Nepřekonatelné olympijské rekordy v atletice (519 tisíc přehrání) či TOP 5: Největší olympijské zázraky (436 000 přehrání).

Letos v létě během olympijských her v Tokiu byly vybrané TOP Olympijské příběhy součástí internetové olympijské televize czechteam.tv, která divákům nabídla jak nahlédnutí do zákulisí her v Japonsku, tak i přinesla informačně zábavní a edukační obsah, jakým jsou právě i TOP Olympijské příběhy.

Je tam plno zajímavých příběhů, které mohou lidi inspirovat či varovat a poučit se z nich.

A jak se vůbec zrodil nápad na TOP Olympijské příběhy? „Chtěli jsme dostat vzdělávací obsah o olympijské historii, olympijských hodnotách a sportovcích na YouTube, kde se vyskytuje i mladé publikum. Přemýšleli jsme, jak to udělat, aby to nebyla nuda, tak jsme vytvořili formát TOP Příběhů, který dlouhodobě funguje,“ prozradil Tomáš Houska, vedoucí digitálních médií ČOV.

TOP: 5 biatlonových závodů ❄️ 👌🏻
(4:43)

Od roku 1896, kdy vznikly novodobé olympijské hry, se toho odehrálo mnoho, a tak je stále kde brát náměty na další epizody. „Je to o lidských emocích, úspěších, ale i selháních. Je tam plno zajímavých příběhů, které mohou lidi inspirovat či varovat a poučit se z nich ve svých životech,“ řekl Houska.

A kromě zajímavého obsahu diváky pokaždé upoutá i charizmatický hlas, který TOP Olympijské příběhy namlouvá. Zkušený dabér Oldřich Hajlich dokáže propůjčit hlas jak slavným hollywoodským hercům, tak i postavičkám z animovaných dětských pohádek. Hajlich za své umění dokonce obdržel cenu Františka Filipovského za dabing.

 
líbil se ti článek?