Nezlomní olympionici: Proti zdi! Badmintonista Mendrek bojuje s větrem

Lifestyle
Lifestyle
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Nouzový stav ho nezastaví! Badmintonista Adam Mendrek pracuje 6 hodin denně, aby se udržel ve formě. Běhá s pneumatikou za zády nebo dře na veslařském trenažéru. Když nemohl kvůli pandemii do haly, trénoval badminton sám venku na hřišti, kde mu byl soupeřem nepříjemný vítr.

Létal na turnaje po všech možných místech planety, a bojoval o co nejlepší umístění, aby se kvalifikoval na olympijské hry. Najednou bylo ale všechno jinak. Turnaje byly zrušeny a olympiáda se o rok odložila. „Konečně budu mít víc klidu po roce cestování a hraní po celém světě a zvolním,“ hledá Adam Mendrek pozitiva na současné situaci.

Jeho zvolnění je stejně pořádný zápřah. Vždyť denně šest hodin tvrdě trénuje. „Pořád se nějak udržuji. Není to úplné volno, ale šel jsem s intenzitou dolů,“ usmívá se badmintonista, který trénuje i sám na hřišti.

„Nesnáším to. Nemám rád, hrát venku, protože to pak vypadá, jako když hrajete badminton na zahradě či pláži. Na druhou stranu nebylo zbytí, a člověk tu raketu musí držet v ruce alespoň jednou týdně. Šel jsem si zahrát ven o zeď, a nebylo to nakonec tak špatné,“ pochvaluje si Mendrek. Jen nevyzpytatelný vítr dokáže českého reprezentanta pořádně rozzlobit. „Míčky jsou tak lehké, že když foukne, tak letí hned pryč. Je to spíš trénink na stínování úderů bez míčku.“

Profesionální sportovci jsou zvyklý na řád a přesné termíny, kdy se konají turnaje. Teď je před nimi nová situace, které se musí přizpůsobit „Je to těžké, když člověk nemá cíl a motivaci, na kterou se může upnout. Není lehké udržet koncentraci. Mohu se teď ale dát do kupy, a těším se, až naskočím po hlavě do plného tréninku,“ znovu myslí Mendrek pozitivně. Nejvíc se těší, až znovu vše vypukne. „Jsem zvědavý, jak bude vypadat sport po koronaviru. Bude to taková nášupová bomba,“ směje se úspěšný badmintonista.

Foto: Barbora Reichová/ČOV

líbil se ti článek?