Nezlomní olympionici: Dopřát tělu odpočinek. Golfistka Spilková pálí na plátno

Lifestyle
Lifestyle
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Nachází se v temné místnosti s velkým promítacím plátnem. Zdálo by se, že Klára Spilková si zašla během nouzového stavu do privátního kina. Ale místo velkého sáčku s popcornem má s sebou bag narvaný holemi. Nejlepší českou golfistku tak nečeká nový hollywoodský trhák, nýbrž několikahodinový trénink.

V březnu se Klára Spilková narychlo vracela z Ameriky do Česka. Golfové turnaje byly kvůli celosvětové pandemii zrušeny, a ona nechtěla zůstat odříznuta od rodiny na druhém konci světa. Dlouhé týdny strávené doma si nyní pochvaluje.

„Je to docela fajn. Od třinácti let jsme taková rozlítaná. Jsem teď na jednom místě dva měsíce. Dopřeji tělu odpočinek, že nemusím pořád měnit časová pásma, což je velká zátěž pro organizmus. Vždyť před tím jsem za pět týdnu obletěla celý svět. Moje tělo i mysl je tak vděčná,“ říká Spilková, která ale jen neodpočívá.

Začala chodit na privátní simulátor, aby mohla dál trénovat golf. Hodiny tak odpaluje pod dohledem trenéra Lukáše Martince míčky do velkého plátna. „Jsem na to zvyklá. V zimě jsem na simulátoru pořád. Je to ale jiný golf. Výhoda je, že tam máme zařízení, které snímá úplně všechno a dá vám dobré informace o míčku, kam letí. Mám tak alespoň zpětnou vazbu během tréninku,“ usmívá se nejlepší česká hráčka.

Pohodářku Spilkovou ani nerozhodila zpráva o přesunutí olympijských her na rok 2021. „Máme každý rok hodně turnajů. Hrajeme skoro týden co týden, takže mně to bylo jedno. Vždyť na každý turnaj musím být co nejlépe připravená,“ upozorňuje hvězda greenů.

PS: Občas bývá s Klárou docela velká sranda...

Vysmátá výzva: Klára Spilková vs. Eva Koželuhová | FUNNY SRANDY
(3:23)

Foto: Barbora Reichová/ČOV

 
líbil se ti článek?