Mladí florbalisté Teplic tmelí partu v autě cestou na zápas

Lifestyle
Lifestyle
2 Minuty čtení
2 Minuty čtení

Mít vlastní klubové auto přináší řadu praktických výhod. V první řadě ho ocení rodiče, kteří nemusí dítě vozit na každý zápas. Ušetří se nejen čas, ale především benzín, a pokud se místo pěti aut jede jen jedním, tak i emise, což má pozitivní vliv na životní prostředí. Své o tom ví dětský sportovní oddíl Florbal Teplice.

Právě klub ze Severních Čech se zapojil do programu Proace ProSport a pořídil si devítimístnou Toyotu Proace Verso. Trenéři, ale i děti si pochvalují výhody, které přináší společná cesta na zápasy.

„Během cest na utkání máme příležitost budovat tým, probírat strategii i společně brečet, když se něco nepovede,“ popisuje kouč florbalových Teplic Tomáš Syryčanský. I sebedelší cestu si najednou mladí sportovci užívají, když ji mohou trávit společně a hrát hry, zpívat nebo probírat, jak vyzrát na soupeře.

„Proace zároveň funguje jako skvělá pojízdná reklama, díky níž se propagujete ve svém okolí,“ pochvaluje si trenér Syryčanský. Každý klub si totiž může svoji dodávku polepit podle své fantazie. Takový vůz pak neunikne pozornosti okolí.

Do programu Proace ProSport už se v minulosti zapojil například dětský klub amerického fotbalu Příbram Bobcats, nebo třeba plážoví volejbalisté z Prague Beach Club. Možnost využít užitkový vůz Toyota Proace Verso pro kluby znamená značné ušetření nákladů. Trenéři se totiž shodují, že právě auto je největší položkou na klubovém rozpočtu.

„Chceme podpořit dětské sportovní kluby v jejich činnosti. Víme, že týmové auto si často nemohou dovolit, a tak jim nabízíme program Proace ProSport, díky němuž dostanou devítimístný model Proace Verso za extrémně výhodných podmínek,“ vysvětluje Jitka Jechová z Toyoty.

Foto: Toyota Česká republika

líbil se ti článek?