Milion na sportovní vybavení pro děti. Šeky si rozdělilo 35 škol

Olympijský víceboj
Olympijský víceboj
2 Minuty čtení
2 Minuty čtení

Že právě jejich škola je mezi 35 vylosovanými, které si mezi sebe rozdělí poukázky v celkové hodnotě 1 000 000 korun na sportovní vybavení od společnosti Sportisimo, už pár dní věděli. Při slavnostním předávání v HOP Areně v pražských Čestlicích si ale zástupci českých základek zapojených do projektu Sazka Olympijský víceboj museli pro ty své doslova doskočit. Na trampolíně „lovili“ šeky umístěné na balóncích nad nimi.

„Vidět spokojené děti, které se rády hýbou a pohyb se stal i díky našemu projektu nedílnou součástí jejich životů, je pro nás ta pravá odměna,“ řekl Petr Marinčić, projektový manažer. „Pět škol získalo možnost nákupu sportovních pomůcek v hodnotě 60 tisíc, dalších deset škol si vybere vybavení za 40 tisíc, dále 20 a 10 tisíc.“

Rozpohybovat děti je jedním z hlavních cílů právě společnosti Sportisimo, která projekt víceboje podporuje už druhým rokem. Jejím hlavním mottem je život v pohybu. „Jsme rádi, že můžeme podporovat pohyb, obzvlášť pohyb dětí, protože to nyní vnímáme jako jednu z našich priorit,“ vysvětlila Kateřina Baumruková ze Sportisima. Toyotu na předávání zastupovala Zuzana Papežová.

Moc mě bavilo sportovat, dělal jsem spoustu aktivit, ale nebyl jsem nikdy tak ambiciózní, že bych se viděl ve vrcholovém sportu. Spíš jsem jím bavil a užíval si to.

Slavnostním předáváním provázela Šárka Kašpárková, bronzová olympijská medailistka z Atlanty 1996 v trojskoku a dnes sportovní manažerka projektu. Děti a jejich pedagogy však přišli podpořit i úspěšní čeští sportovci – stříbrní olympijští medailisté tenistka Andrea Sestini Hlaváčková a kanoista Lukáš Rohan, kteří jsou zároveň členy Komise sportovců Českého olympijského výboru. A také český reprezentant v atletice Patrik Šorm.

I Kempy pro učitele tělesné výchovy pomáhají! 💪👇

Zveřejnil(a) Sazka Olympijský víceboj dne Neděle 23. dubna 2023

Dlouholetý ambasador víceboje Lukáš Rohan v dětství začínal s fotbalem, zkoušel atletiku, a až v deseti letech začal pádlovat. Do patnácti let pak k tomu zvládal taky florbal. „Ale sportovní vzory jsem moc neměl. Moc mě bavilo sportovat, dělal jsem spoustu aktivit, ale nebyl jsem nikdy tak ambiciózní, že bych se viděl ve vrcholovém sportu. Spíš jsem jím bavil a užíval si to,“ vzkázal směrem k dětem s tím, že právě radost z pohybu může být základem pozdějšího úspěchu.

A co je vlastně Olympijský víceboj?

 „Pomáháme rodičům dětí hlavně na prvním stupni vybrat vhodný sport. Olympijský víceboj se také stará o všestranný pohybový rozvoj na základních školách,“ vysvětlila Kašpárková. „V dnešní době je to obzvlášť důležité, protože naše měření i ta České školní inspekce jasně dokládají, že kondice dětí se rapidně zhoršuje.“ V prvních zářiových dnech tradičně vyvrcholí Sazka Olympijský víceboj Republikovým finále.

líbil se ti článek?