Mäki hnalo do finále peprné heslo. Teď jí můžete poslat vzkaz vy!

Tokio 2020
Tokio 2020
2 Minuty čtení
2 Minuty čtení

Je neuvěřitelná! V lednu porodila syna Kaapa a za sedm měsíců zaběhla čas, kterým se na trati na 1500 metrů probila do olympijského finále. Navíc pokořila 35 let starý národní rekord. Mílařka Kristiina Mäki v Tokiu předvádí neskutečné výkony a statečné mamince fandí celé Česko.

Loni v červenci Mäki prozradila, že otěhotněla se svým partnerem atletem Filipem Sasínkem. Sen o olympijských hrách v Tokiu se tak Kristiině Mäki začal rozplývat. Kvůli celosvětové pandemii se ale hry v Japonsku o rok odložily a rodačka z finského Seinäjoki se rozhodla zabojovat o účast na největší sportovní akci planety.

A podařilo se! I díky tomu, že Mäki trénovala v těhotenství a začala běhat měsíc po porodu. „Když jsem zjistila, že jsem těhotná, tak mě ani nenapadlo, že by to pro mě byl konec kariéry. Sice jsem měla momenty, kdy jsem si říkala, že je to těžké a přemýšlela jsem, jestli to dám, ale nikdy jsem to nechtěla vzdát,“ říká sympatická závodnice.

Chtěla bych tím inspirovat každého, kdo se stydí běhat.

Do Japonska Kristiina odletěla s tím, že chce zabojovat o co nejlepší výsledek. Když ale uviděla startovní listinu pro úvodní rozběh, polilo ji horko. „Vypadalo to, že jsem papírově poslední. Na facebook jsem si před závodem napsala, že je startovka přísná, takže nezbývá než si vyrvat nohy z prdele a nechat tam vše,“ prozradila běžkyně.

Rozběh se jí nakonec povedl a kvalifikovala se do semifinále. V den, kdy její milovaný syn Kaapo slavil sedmiměsíční narozeniny. Pro samotné semifinále se Mäki rozhodla napsat si z druhé strany startovního čísla právě motivační vzkaz - #Vyrvatsinohyzprdele! „Startovka je klasicky přísná, nebude stačit si vyrvat nohy z prdele, takže možná zvážím i ruce.,“ psala ze srandy atletka fanouškům na facebook a děkovala jim za velkou podporu.

Kristiina nakonec předvedla na patnáctistovce životní výkon, když proběhla cílem v čase 4:01,23 a vylepšila 35 let starý český rekord. V slzách pak před kamerou České televize plakala radostí a těžko hledala slova, aby vyjádřila, jak moc je šťastná. Kolegyni Diana Mezulianikovou pak během přímého přenosu poprosila, aby jí sundala ze zad startovní číslo. Kristiina pak všem ukázala, že běžela na zádech se vzkazem #vyrvatnohyzprdele!

„Ve zkratce to znamená běžet naplno a nechat tam všechno. Prostě, vyndat si nohy z prdele. Chtěla bych tím inspirovat každého, kdo se stydí běhat. Musíte do toho dát všechno!“ vzkázala Mäki fanouškům.

Odhodlaná atletka chce zazářit i ve finále, které se poběží v pátek ve 14:50 našeho času. „Ve finále bude potřeba podobný přístup. Neměli bychom říkat, že si jdeme závod užít. Ale já myslím, že už to můžu říct. Půjdu bojovat a nechám tam všechno,“ odhodlaně říkala česká mílařka. A teď máte šanci vy napsat hrdince Kristiině vzkaz, který jí požene ve finále. Kam? Mrkněte se na naše sociální sítě a navíc můžete vyhrát limitovanou edici pastelek od Koh-i-noor Hardtmuth. 👇 

Teď je to na vás! ✍🏼 Podpořte Kristiina Mäki před zítřejším finále vzkazem v komentářích. 👇🏼

Zveřejnil(a) Český olympijský tým dne Čtvrtek 5. srpna 2021
líbil se ti článek?