Láska pod pěti kruhy. Znáte slavné sportovní páry?

Sport
Sport
2 Minuty čtení
2 Minuty čtení

Sport jim přinesl nejen radost z vítězství, ale i lásku. Představíme vám pět olympijských párů, které spojil právě sport.

Atleti a atletky, sportovní střelkyně a střelec, ale i lyžařka s veslařem. Podívejte se, kteří známí olympionici našli jeden druhého.

Dana a Emil Zátopkovi

Jeden z nejslavnějších párů sportovní historie. Narodili se ve stejný den a ve stejný den dokonce i vyhráli olympijskou medaili na hrách v Helsinkách 1952. A jak se dali dohromady? „Jeli jsme v roce 1948 na závody do Bratislavy, v autobuse se zpívalo při kytaře, a to jsme si jeden druhého všimli víc, a pak? Prožili jsme spolu dvaapadesát šťastných let,“ vyprávěla paní Dana.

TOP 5 olympijských párů
(03:03)

Olga Fikotová a Harold Connolly

V dobách temných 50. let se československá vítězka z Melbourne 1956 v hodu diskem zamilovala do amerického kladiváře. Přes odpor komunistických pohlavárů si prosadila svou a Connollyho si vzala. Fikotová však dostala zákaz reprezentovat vlast, a tak závodila za USA. Na hrách v Mnichově 1972 měla čest stát se první neamerickou vlajkonoškou americké olympijské výpravy. S Haroldem spolu byli 17 let a narodily se jim 4 děti.

Květa a Zdeněk Peckovi

Veslař Zdeněk Pecka miloval běžkyni na lyžích Květu Jeriovou. Neřekl jí to však napřímo. Rozhodl se, že jí napíše dopis. „Nepoznala jsem z toho, co po mně chce, ale pak jsme se sešli. Potom ještě dvakrát, a pak jsme se vzali,“ usmívala se se trojnásobná olympijská medailistka. Její muž se může pyšnit sbírkou dvou bronzových olympijských medailí. Mají spolu dvě dcery.

Denisa a Adam Sebastian Helceletovi

Čtvrtkařka a desetibojař se spolu seznámili před hrami v Riu 2016. Do Brazílie tak už letěli jako pár. Přesto jim Helceletův trenér zakázal bydlet společně v olympijské vesnici. O rok později následovali zásnuby přímo během televizního přenosu pořadu Atlet roku. Po svatbě se jim pak narodila dcera Evelína.

Partnerský kvíz: kráska Rosolová vs. silák Helcelet | FUNNY SRANDY
(2:22)

Kateřina a Matthew Emmonsovi

Další českoamerický pár. Tentokrát však nešlo o atlety, ale střelce. Seznámili se po hrách v Aténách 2004. Rok před olympiádou v Pekingu 2008 se vzali a Kateřina v Číně vyhrála a Matthew slavil stříbro. Oba se mohou pyšnit kompletní medailovou sbírkou z olympiád. Ale největší radost jim dělají jejich čtyři děti.

 
líbil se ti článek?