„Kiteboard jsem nebrala závodně. Teď chci na olympiádu a pomoct ostatním,“ říká Šalandová

Podcast
Podcast
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Znáte novou olympijskou disciplínu kitesurfing? Pokud ne, nevadí. Host podcastu Přes Příkop vám přiblíží nejen tento sport. Do studia zavítala Kateřina Šalandová, kitesurfařka s ambicemi předvést se na olympiádě v Paříži, světoobčanka a také sportovní psycholožka s neokoukanými metodami.

Co je kitesurfing a jak se zrodila Katky vášeň? Jaké má disciplíny? Jaké jsou podmínky kvalifikace na olympijské hry? Čeština, angličtina, němčina, holandština a mohli bychom pokračovat dále. Katka se díky svému nadšení pro studium a sport podívala po několika zemích světa. Jaké všechny jazyky umí? Jakou měla motivaci naučit se holandsky?

Ve kterém jazyce mluví, když nemluví česky a může si vybrat? Je učení jazyků věc talentu nebo správné metody? Která země jí přirostla k srdci? Nejenže je Katka sama nadšeným sportovcem, ale zároveň se také věnuje sportovní psychologii. Kde všude ji studovala?

Jak vůbec vznikla myšlenku věnovat se psychologii? Na jakou techniku pro zbavení se problémů přišla v Kolumbii? O co v ní běží? Jak hledí na to, že v Česku se pomocí psychologie sportu řeší primárně problémy? A co její psychika – má instinkt vítězky?

líbil se ti článek?