Finále a pak sbohem. O prioritách po kariéře už má Burgrová jasno

Lifestyle
Lifestyle
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Může to být zlatá rozlučka. Basketbalistka Ilona Burgrová vstupuje s KP Brno do finálové série ženské basketbalové ligy. A nehledě na konečný výsledek to bude naposledy. Pak jako profesionální sportovkyně s kariérou skončí.

A co dál? „Mám jasno. Bod číslo jedna je založit rodinu a být matkou, což je přání asi každé ženy a já bych o to nechtěla přijít. Nechci kariéru zbytečně protahovat, to by k ničemu nevedlo,“ říká.

Jedno loučení už má za sebou. V červnu 2017 skončila v reprezentaci, se kterou získala stříbro na mistrovství světa a čtvrté místo na mistrovství Evropy. Úžasná vizitka.

„Tenkrát to na mě hodně padlo. Možná to bylo tím, že jsem jako hráčka naposledy slyšela českou hymnu. Asi to bylo emotivnější sbohem než to, co mě čeká za pár dnů. Ale třeba to obrečím, uvidíme,“ usmívá se.

Už tehdy uvedla, že si na klubové úrovni střihne ještě jednu sezonu. Z USK Praha, kde působila sedm let, odešla hrát za Královo Pole. Přemluvily ji k tomu spoluhráčky a Burgrová na nabídku kývla. Za moravský klub nastoupila ve svých 34 letech poprvé v kariéře.

#embedded:https://www.instagram.com/p/Bhnx4SEAgbY/?hl=cs&taken-by=burgrova/#

V Brně má byt, do Prahy dle možností dojíždí vlakem. „Jsem ráda, že můžu ještě rozdávat radost.“

Ke sportu se každopádně plánuje vrátit. „Jsme nerozlučná dvojka. Neumím si představit, že bych přešla úplně někam jinam. A jestli ano, tak na nějakou pozici, která je se sportem jakkoliv propojená.“

„Ale kdybych tvrdila, že nemám strach o to, co bude, tak bych lhala. Bude to těžký, o tom žádná. Budu si muset zvykat na jiný režim. Jsem na to zvědavá.“

Mimochodem, napadlo vás někdy, jak se žije ženě, která měří 196 centimetrů. Třeba takové nakupování není žádná sranda. Přečtěte si více ZDE.

líbil se ti článek?