Evropský olympijský festival mládeže v Česku? Brno se připravuje na podání kandidatury

Sport
Sport
3 Minuty čtení
3 Minuty čtení

Po Olympiádě dětí a mládeže v roce 2017 či Olympijském festivalu o rok později se Brno připravuje na možnost pořádat další olympijskou akci. Proto v druhém srpnovém týdnu do jihomoravské metropole dorazil Peter Brüll, sportovní ředitel Evropských olympijských výborů. Právě ty totiž organizují Evropský olympijský festival mládeže (EYOF), jehož letní edici by Brno mělo zájem hostit v roce 2025.

„První hodnotící návštěva měla proběhnout již dříve, ale vzhledem k pandemii nemoci COVID-19 a opatřením proti jejímu šíření to nebylo možné. Došlo na ni v menší míře až nyní. Záměrem bylo zjistit, zda je Brno schopno pořádat takovou akci, jakou je Evropský olympijský festival mládeže, projít všechny sportovní areály, ubytovací kapacity a prostor pro organizační výbor, které budeme potřebovat,“ řekla Veronika Zemanová, ředitelka zahraničního úseku Českého olympijského výboru, která za ČOV koordinuje přípravy na podání kandidatury.

„Brno ukázalo, že je skvěle připravené zvládnout veškerou organizaci a že disponuje dostatečně kvalitním sportovním zázemím i týmem, který má s organizací velkých sportovních akcí zkušenosti.“

Setkání se vedle zástupců ČOV a EOV zúčastnili také představitelé města z odborů sportu či marketingu i agentury Starez – Sport, provozovatele brněnských sportovišť. Atletický stadion a možnosti pro soutěže ve sportovním lezení představili ambasadoři brněnské kandidatury na EYOF – Šárka Kašpárková a Adam Ondra. Právě maximální využití již existujících sportovišť je jedním z pilířů připravované kandidatury. „Diskutovali jsme proto o vhodných sportech, kterých bude v programu minimálně jedenáct. Probírali jsme také stravování, dopravu, zdravotní zajištění či bezpečnost,“ dodala Veronika Zemanová.

EYOF je největší evropskou multi-sportovní akcí zaměřenou na mladé sportovce ve věku od 14 do 18 let, která se koná pod záštitou Mezinárodního olympijského výboru a již řídí Evropské olympijské výbory. Pro sportovce jde o skvělou příležitost zazávodit si v mezinárodní konkurenci, poznat olympijskou atmosféru a seznámit se s kolegy z jiných odvětví.

„Brno ukázalo, že je skvěle připravené zvládnout veškerou organizaci a že disponuje dostatečně kvalitním sportovním zázemím i týmem, který má s organizací velkých sportovních akcí zkušenosti,“ řekl Peter Brüll, sportovní ředitel EOV.

líbil se ti článek?