Český paralympijský výbor spouští kampaň pro Rio 2016

Paralympijské hry
Paralympijské hry
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Český paralympijský výbor před Velikonoci spouští první část své hlavní mediální kampaně k nadcházejícím letním paralympijským hrám v Rio de Janeiru. Kampaň, která bude probíhat ve dvou hlavních vlnách – na jaře a poté na konci srpna a během paralympiády v září – vyšla z dílny Andreje Štuka, který má s tvorbou úspěšných kampaní pro Český paralympijský tým dlouhodobé zkušenosti.

Mottem, jež bude možné zaznamenat v rozhlase, tištěných médiích, na outdoorových nosičích a zejména na televizních obrazovkách na programu ČT sport, je tentokrát: „Věřte v neuvěřitelné“. Přičemž hlavní myšlenkou je připomenutí, že i ve velice obtížných situacích je důležité zachovat si naději a víru ve své schopnosti.

Tvářemi kampaně se stali sportovci, kteří svým příběhem tuto myšlenku zcela jistě reprezentují. První z nich je mediálně známý cyklista Jiří Ježek, který své odhodlání vzdorovat nepřízni osudu dokazuje právě nyní svým neuvěřitelným návratem po těžkém úrazu, který utrpěl na konci sezóny 2014.

Jako druhou reprezentantku si pak Český paralympijský tým zvolil Terezu Diepoldovou. Tato nadějná sportovkyně, jejíž kariéru podobně jako v případě Jiřího Ježka zkomplikovala nehoda a následná amputace nohy, reprezentovala Českou republiku nejprve v plavání, a to i na paralympiádách v Athénách a v Pekingu, aby následně v roce 2010 vyměnila plavky za cyklistický dres a hned na paralympiádě v Londýně získala stříbrnou medaili.

Náhled televizních spotů, které budou nosným formátem celé kampaně, je k dispozici zde a na webu Českého paralympijského výboru:

Foto a text: Český paralympijský výbor

líbil se ti článek?