Bronzový hod v Tokiu? Člověk to nemá ve své moci, říká oštěpař Veselý

Podcast
Podcast
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

V podcastu Přes Příkop byl tentokrát hostem bronzový medailista z posledních olympijských her oštěpař Vítězslav Veselý. V rozhovoru se Zdeňkem Haníkem se rozpovídal o legendárním Janu Železném, jaké to je být sám sobě trenérem nebo o svém výkonu v Tokiu.

Pod pěti kruhy získal Vítězslav Veselý hned dvě bronzové medaile. Poprvé se mu to povedlo na hrách v Londýně 2012 a nyní v Tokiu, kde s ním na stupně vítězů vyskočil i kolega a kamarád Jakub Vadlejch, který vybojoval stříbro.

„Hodně se mě lidi ptali, jaké to tam na stadionu bylo. Odpovídal jsem, že tak se to prostě někdy stane. Přemýšlel jsem nad tím a zjistil jsem, že to v podstatě nemám ve své moci, na cestě k výsledku je tolik proměnných... Ač tomu člověk nějakým způsobem jde naproti, ve své moci to opravdu nemá,“ prozradil Veselý, který v minulosti spolupracoval s oštěpařskou legendou Janem Železným.

Trojnásobný olympijský vítěz mu fandil i přímo v Japonsku. „Honza je člověk, který si vezme nějaký cíl a jde za ním. Nikdy si nehrál na nějakou hvězdu, byl přirozený. Pozici trenéra vzal jako pozici služebníka. Vrhl do toho všechno, byl s námi na Dukle od devíti, pak tam čekal ještě na odpolední trénink a v sedm odcházel domů,“ vzpomíná Veselý na skvělého oštěpaře a trenéra.

Veselý se ale před lety rozhodl, že se bude trénovat sám. „Řekl mi, že to chápe. Že ještě mám nějaké roky před sebou, kdy to ještě můžu zkusit. Prostě mi radil, jak se k tomu postavit. Chápal to, vždycky jsme se bavili a komunikovali jsme na dobré vlně.“

Vítězslav Veselý
27. 02. 1983, Hodonín
Atletika
Počet bronzových medailí
2
líbil se ti článek?