Box a šachy dohromady? 5 bizarních sportů, které pravděpodobně na olympiádě nikdy neuvidíte

Lifestyle
Lifestyle
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

O těchto sportech jste možná nikdy neslyšeli. V posledním díle ze série článků o největších bizarnostech vám zase trochu rozšíříme obzory.

Šachbox
V angličtině se sportu říká chess boxing a je jakousi podivnou kombinací boxu a šachů. Boxeři střídají čtyřminutová šachová kola s třemi minutami v ringu, přičemž první a poslední kolo je vždy šachové. Duel může skončit knockautem, případně matem.

360BaLL
Něco podobného jako squash, jen se místo stěny odráží míček od kruhu uprostřed. Sport lze provozovat ve dvojici i čtveřici (vždy proti sobě) a garantujeme vám, že si při něm zapotíte dostatečně. Posuďte sami.

Kronum
Váháte, jestli si jít zahrát fotbal, házenou, basket nebo ragby? Pak zkuste kronum – tedy sport, který slučuje všechny zmíněné aktivity dohromady. Zápas trvá hodinu a hrají ho dva týmy proti sobě. Hřiště má oválný tvar a je rozdělené na několik zón, které určují, jakou hodnotu mají jednotlivé góly.

Extrémní žehlení
Ne, neděláme si srandu. Žehlení není jen nudná domácí povinnost, ale sport spadající do kategorie extrémních. Ovšem jen v případě, že se rozhodnete vzít si s sebou žehlící prkno třeba na horský výstup.

Americký fotbal na jednokolce
V roce 2008 vznikl v Texasu sport s názvem unicycle football, který spojuje jízdu na kole a americký fotbal. Jeho dějištěm je většinou betonový plácek a aktéři mají helmy a chrániče na lokty i kolena. Přesto jej však řadíme do kategorie nebezpečných.

líbil se ti článek?