Podpis musí ještě trénovat. Plavkyně Baumrtová o svatbě i novém příjmení

Lifestyle
Lifestyle
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Od evropského plaveckého šampionátu v Glasgow už příjmení Baumrtová ve výsledkové listině nenajdete. Medailistka z mistrovství světa i Evropy se vdala. A nově bude užívat jméno Simona Kubová.

„Bude to nezvyk, když jsem skoro dvacet sedm let žila jako Baumrtová. Do telefonu se ještě tak představuju, ale postupně se naučím říkat Kubová,“ směje se.

A podpis? „Jo, to je problém. Zkoušela jsem si to před svatbou a moc mi to nešlo. Nesedí mi tam to B uprostřed. Musím ještě trénovat.“

Simonin manžel Kryštof Kuba je špičkovým fyzioterapeutem, který pomáhá řadě úspěšných sportovců. Nově šéfuje speciální McKenzieho klinice v Kladně, kde našla uplatnění i jeho manželka. Fyzioterapii totiž vystudovala.

Ale plavání se ještě nevzdává, chce na olympiádu do Tokia. Startovala už pod pěti kruhy v Londýně 2012 a v Riu o čtyři roky později.

Manželé chtějí společně šířit vědomí o takzvané McKenzieho metodě, která je často alternativním řešením pro ty pacienty, kterým by jinak hrozila operace. Pozitivní zkušenosti s ním má například olympijská vítězka Eva Samková.

Tanec novomanželů? Docela show

Svatbu měli Simona s Kubou v kostele v Klášterci nad Ohří krátce po mistrovství Evropy ve Skotsku. „Kryštof zůstal doma a zařizoval, abych se mohla soustředit na plavání,“ popisuje Simona.

Slavnostní den neměl chybu. Svatba v kostele, oslava na zámku, hod kyticí z věže nebo šampionát v plavání, který připravili Kryštofovi kamarádi a přivezli kvůli tomu bazénky s vodou.

„Byla jsem nervózní nejdřív z toho, jak celá svatba dopadne a potom z obřadu, abych tam neřekla něco špatně. Bylo to trochu zvláštní, měla jsem nervozitu jako před státnicemi, nebyla to ta plavecká.“

Trochu obavy měla Simona i z tance novomanželů. „Já ani Kryštof nejsme moc taneční nadaní, tak jsme moc nevěděli, co tam budeme dělat. Nakonec jsme ze sebe udělali malinko šašky a pojali to jako show, snad to alespoň lidem přišlo vtipný.“

Foto: Michal Prouza

líbil se ti článek?