Paříž 2024
Olympic Games
medals obtained
Počet zlatých medailí
0
Počet stříbrných medailí
0
Počet bronzových medailí
0
date of event
26. 07. 2024 - 11. 08. 2024
total participation
-
Czech participation
number of sports / disciplines
32 / 329
official website

Nadcházející události

Team
Událost
Slavnostní zahájení olympijských her v Paříži 🇫🇷 ✌🏻 26. 07. 2024 20:24 V programu
Team
Sportovní střelba
10 m vzduchová puška smíšený tým 27. 07. 2024 09:00 V programu
Miloslav Příhoda
Všestrannost
soutěž jednotlivců 27. 07. 2024 09:30 V programu

About the Games

Hry XXXIII. olympiády se uskuteční v létě roku 2024. Na základě domluvy mezi Paříží a Los Angeles bude hostitelem her Paříž. Vše potvrdilo MOV na svém 130. zasedání, které se uskutečnilo 13. září 2017 v Limě. Paříž bude olympijské hry hostit už potřetí - v minulosti je hostila v roce 1900 a 1924. Do hlavního města Francie se tak olympijské hry vrátí přesně po sto letech.

Medaile se budou rozdávat ve 32 sportech v 329 disciplínách, v programu je celkem 22 smíšených soutěží a v 28 sportech je rovné zastoupení mužů a žen, přičemž v rámci celkové kvóty je poměr úplně vyrovnaný. Jedna ze smíšených soutěží nahradí například atletický závod mužů na 50 km v chůzi. V kanoistice přibudou na slalomářském kanálu souboje kajakářů a kajakářek v extreme slalomu, naopak rychlostní kanoisté přijdou o kajakářské dvoustovky a souboje mužských deblů (kajak i kanoe) se přesunou z kilometrové trati na pětistovku.

V boxu jedna ženská kategorie nahradí jednu mužskou, v jachtingu proběhnou tři smíšené disciplíny a ve střelbě v Paříži proběhne smíšená soutěž ve skeetu, nikoli v trapu. V programu zůstala výrazná většina dosavadních disciplín, a to vzhledem ke zkrácené době mezi hrami v Tokiu a Paříži.

Olympijská vesnice bude jen sedm kilometrů od centra města a dva kilometry od hlavního stadionu Stade de France, přičemž 24 sportů se bude konat v dosahu deseti kilometrů od vesnice, dalších pět pak v dojezdové vzdálenosti 30 kilometrů. Diváci budou moci chodit mezi sportovišti pěšky nebo využívat hromadnou dopravu. V dalších městech Francie proběhnou fotbal, házená a jachting. A v surfování se bude soutěžit na Tahiti.

Aktuální stav nominací Českého olympijského týmu najdete zde.

VSTUPENKY A HOSPITALITY PROGRAM

Organizátoři olympijských her v Paříži 2024 využívají nový model pro globální prodej vstupenek a hospitality balíčků. Tento systém nabízí fanouškům a dalším účastníkům olympijských her mnoho výhod a zjednodušené, transparentní, spravedlivé a bezpečné zajištění jejich sportovního zážitku. Více informací o novinkách k prodeji vstupenek a nabídce hospitality balíčků naleznete zde. Upozorňujeme, že nákup vstupenek je možný pouze prostřednictvím oficiálního webu organizátorů. Nákup balíčků pak jen prostřednictvím společnosti On Location nebo na českém území IBTravel. Více informací najdete níže.

VSTUPENKY

Vstupenky na olympijské hry v Paříži 2024 si mohou fanoušci zakoupit po celém světě pouze prostřednictvím jediné vyhrazené platformy zřízené organizačním výborem her. Díky velkému zájmu o vstupenky přistoupil organizační výbor v prvních fázích prodeje ke slosování zájemců a navázal dalšími fázemi přímého prodeje.

Přehled cen lístků najdete zde.

První kolo oficiálního prodeje skončilo 15. 3. 2023. Vylosovaní šťastlivci dostali email s informací o možnosti zakoupit balíček vstupenek na 3 sporty (Make your pack), maximálně 6 vstupenek na jednu disciplínu v celkovém množství maximálně 30 vstupenek. V případě nevyužití nákupu či využití jen částečného (např. 3x4 vstupenky) byli automaticky zařazeni do druhého kola losování 11. – 19. 5. 2023. V druhém kole byl vylosovaným šťastlivcům umožněn nákup jednotlivých lístků (Single tickets) a k dispozici už byly i vstupenky na finálové soutěže a slavnostní zahájení a zakončení her. Třetí vlna prodeje vstupenek byla odstartována 5. 7. 2023 a bylo v ní možné zakoupit lístky na fotbal, basketbal, házenou a také jachting. V této třetí fázi se vše obešlo bez slosování a šťastnější byli ti rychlejší.

Další dvě možnosti nakoupit vstupenky byly na konci října a listopadu v roce 2023, kdy bylo do prodeje nasazeno více jak 400 000 vstupenek na všechny sporty včetně slavnostního zahájení a zakončení her. Prozatím poslední doplnění prodávaných vstupenek proběhlo 8. 2. 2024. kdy bylo zájemcům nabídnuty zhruba dalších dva miliony vstupenek z celkového počtu 10 milionů. 95 % nově přidaných vstupenek bylo na akce konané v oblasti Paříže a 45 % vstupenek stálo méně než 100 EUR. Tato fáze prodeje byla otevřená pro všechny, bez slosování - podle zásady „kdo dřív přijde, je dřív na řadě“. O dalších případných možnostech bude organizační výbor her informovat na svých webových stránkách.

AKTUÁLNĚ: Je tu další šance. Do prodeje jdou další vstupenky na hry v Paříž.

Sledujte oficiální webové stránky pro více informací nebo web Českého olympijského týmu.

HOSPITALITY BALÍČKY

Vedle nákupu samostatných vstupenek si můžete zajistit lístky s VIP servisem. Společnost On Location je nově celosvětově jediným a výhradním poskytovatelem hospitality balíčků na olympijské hry v Paříží 2024 a následující olympijské hry v Milaně a Cortině d‘Ampezzo 2026 a Los Angeles 2028.

Pro Hry v Paříži se společnost On Location domluvila s lokálním českým zástupcem, a to společností IBTravel s.r.o., u níž si budou moci objednat pobyty fanoušci, kteří upřednostňují zajištění služeb i s českým servisem. V nabídce jsou balíčky standardní nebo přizpůsobené konkrétním zákazníkům a zahrnují garantované vstupenky s přístupy do salonků a skyboxů na sportovištích, dopravu, ubytování a jedinečné kulturní, gastronomické a sportovní aktivity. Více se dočtete také ZDE.

Pro více informací o hospitality balíčcích navštivte oficiální webové stránky nebo webové stránky společnosti IBTravel s.r.o., případně využijte kontaktního emailu [email protected].

UPOZORNĚNÍ NA PODVODNÉ JEDNÁNÍ

Všem zájemcům o nákup vstupenek nebo hospitality balíčků důrazně doporučujeme využít jen a pouze oficiálních kanálů. V případě nákupu od neoficiálního prodejce hrozí, že vstupenky nebo balíčky Vám nebudou zprostředkovány nebo budou zrušeny organizačním výborem her v souladu s obchodními podmínkami. Předprodej vstupenek mimo oficiální kanály je zároveň trestným činem podle francouzského práva.

V souvislosti s prvním losováním vstupenek na olympijské hry v Paříži 2024 si dovolujeme upozornit na skutečnost, že přeprodej zakoupených vstupenek získaných prostřednictvím oficiálních webových stránek Paříže 2024 nebo od oficiálního poskytovatele hospitality balíčků v Paříži 2024 (a/nebo od autorizovaných oficiálních sub-distributorů posledně uvedeného, kterým je v ČR pouze společnost IBTravel s.r.o.) je možný pouze prostřednictvím platformy pro další prodej zřízené Organizačním výborem Olympijských a paralympijských her v Paříži 2024. Jakýkoliv jiný přeprodej vstupenek je nepovolený a může vést k prohlášení takovýchto vstupenek za neplatné, zejména pokud byla taková vstupenka prodána nebo získána od neautorizovaného prodejce vstupenek.

V České republice není žádná cestovní kancelář autorizovaná k jakémukoliv prodeji vstupenek na OH 2024, pro prodej hospitality balíčků to je pouze IBTravel s.r.o. jako oficiální zástupce firmy On Location.