Václav
Vochoska
born
26. 07. 1955, České Budějovice
sport
Veslování
discipline
dvojskif (2x)
career status
non-active athlete
olympic medal
number of bronze medals
2
Number of participations in the Olympic Games
2

Athlete's profile

Dvojnásobný bronzový olympijský medailista ve veslování, na dvojskifu a párové čtyřce vybojoval i čtyři medaile ze světových šampionátů.

Po stříbru z mistrovství světa v Nottinghamu 1975 odjížděli Jaroslav Hellebrand, Zdeněk Pecka, Václav Vochoska a Vladek Lacina, který v úspěšné lodi nahradil Filipa Koudelu, na hry v Montrealu jako jedni z hlavních kandidátů na medaili. V nově zařazené disciplíně sice Čechoslováci v těžké vodě kanálu Notre Dame po nevydařeném startu nestačili na německou a sovětskou loď, třetí místo si ale bezpečně pohlídali.

Po stříbru z mistrovství světa 1977 v Amsterdamu přesedli Vochoska s Peckou do dvojskifu a na šampionátu na jezeře Bled v roce 1979 dojeli druzí. Na olympiádě v Moskvě získali i přes Peckovy zdravotní problémy bronz, stejný kov přidali do sbírky o dva roky později na MS v Lucernu. Závodní kariéru ukončil v polovině 80. let, poté v Třeboni založil tréninkové středisko mládeže. Po jeho zrušení v roce 1990 nastoupil jako obchodní poradce v rakouské firmě.

results of the athlete

Moskva 1980 Veslování
dvojskif (2x)
3.
Montreal 1976 Veslování
párová čtyřka (4x)
3.
Games sport discipline location
Moskva 1980
Veslování
dvojskif (2x)
3
Montreal 1976
Veslování
párová čtyřka (4x)
3