Petr
Málek
born
26. 11. 1961, Moravský Krumlov
Date of death
30. 11. 2019
discipline
skeet
olympic medal
number of silver medals
1
Number of participations in the Olympic Games
2

Athlete's profile

Sportovní střelec, stříbrný olympijský medailista ve skeetu. Cenné kovy ve střelbě brokovnicí na asfaltové terče jinak sbíral hlavně v družstvech.

Při premiéře pod pěti kruhy v Soulu 1988 unikl Petru Málkovi postup do finále o dva body, na další hry v Barceloně se neprobojoval a do Atlanty už cestoval jako trenér skeetařů. Poté se ale k závodění vrátil a na olympiádě v Sydney dosáhl životního úspěchu. V kvalifikaci se netrefil až v poslední položce, jeden terč mu uletěl i ve finále. Díky 148 bodům si nicméně zajistil stříbro za bezchybným Ukrajincem Milčevem.

Rodák z Moravského Krumlova hrál jako kluk fotbal, později ho vyměnil za brokovnici. V Kometě Brno se brzy propracoval mezi domácí špičku ve skeetu, na velkých akcích se mu dařilo hlavně v družstvech. V letech 1990 a 2001 se podílel na titulu mistra světa, přispěl i ke třem zlatým z ME. Jeho nejlepším individuálním umístěním je třetí místo na evropském šampionátu 1999 v Poussanu. O dva roky později definitivně ukončil závodní kariéru.

results of the athlete

Games sport discipline location
Sydney 2000
Sportovní střelba
skeet
2
Soul 1988
Sportovní střelba
skeet
20.