Jaroslav
Volf
born
29. 09. 1979, Brandýs nad Labem
discipline
C2
career status
non-active athlete
olympic medal
number of gold medals
0
number of silver medals
1
number of bronze medals
1

Athlete's profile

Se dvěma olympijskými medailemi, jedním titulem mistra světa a třemi zlaty z mistrovství Evropy z deblkanoe jedna z velkých postav domácího vodního slalomu.

Po pátém místě na hrách v Sydney slavili Jaroslav Volf s Ondřejem Štěpánkem o čtyři roky později v Aténách bronz, byť se po dodatečně připočteném šťouchu propadli za německou dvojici na třetí místo. V Pekingu si ještě o příčku polepšili, když předvedli dvě bezchybné jízdy a nestačili pouze na suverénní slovenské bratry Hochschornery. V Londýně místo dalšího zlepšení v podobě olympijského zlata přišlo zklamání ze semifinálového vyřazení.

Volf začínal s vodním slalomem na kanálu na Malém Labi v rodném Brandýse nad Labem. Do společné lodi se Štěpánkem usedli v roce 1991, o pět let později vybojovali na Lipně titul juniorských světových šampionů. První medaili mezi dospělými získali díky stříbru na evropském šampionátu 1998 v Roudnici nad Labem.

„Volfíci“ poté pravidelně vozili medaile z vrcholných akcí v čele se zlatem z mistrovství světa 2006 v Praze-Troji či třemi kontinentálními triumfy. Další cenné kovy sbírali v soutěžích hlídek, po stříbru na domácím MS v roce 2013 ukončili kariéru a dali se na trénování.

results of the athlete