Olympijský víceboj

Učitelé a trenéři, pozor! Chcete znát sportovní předpoklady vašich žáků či svěřenců? Chcete je motivovat ke zlepšení výkonnosti? Nebo snad vedete handicapované děti? Pak je Olympijský víceboj ten pravý projekt Českého olympijského výboru určen na míru přímo vám. Přináší sport školákům formou zábavy, navíc často se mohou setkat se špičkovými českými sportovci.

Nezáleží na velikosti školy, není důležité, jestli mají učitelé nadané žáky, nepotřebujete žádné speciální pomůcky a vybavení. Jde hlavně o snahu rozhýbat české děti, motivovat je ke sportu. Zvlášť v době krize kolem nemoci COVID-19. 

Program Olympijský diplom se snaží zjistit, pro jaké sporty mají děti předpoklady, aby mohly najít ten svůj. Přes školní rok v hodinách tělesné výchovy plní jednotlivé disciplíny, které se pak vyhodnotí a z výsledků vyjdou doporučení pro jednotlivé sporty.

Projekt ale myslí i na malé sportovce, kteří už svůj sport našli. Těm se věnuje v rámci Odznaku všestrannosti, ten se také plní během hodin tělesné výchovy a je určen spíše druhému stupni základních škol. Kromě přehledu výsledků a zlepšení děti dále motivuje, dává jim možnost soutěžit na celorepublikových akcích a potkávat se se sportovními reprezentanty.

Odkazy