Často kladené otázky

Pokud mezi těmito otázkami nenajdete odpověď na to, co byste chtěli vědět, napište nám na Facebooku nebo Instagramu.

  • Jak se dostanu na zahajovací ceremoniál?

Zahajovací ceremoniál, který se uskuteční 26. června v 18 hodin na Andrově stadionou SK Sigma Olomouc, je přístupný pro účastníky pouze s platnou akreditační kartou a pro veřejnost pouze s platnou vstupenkou. Stadion je otevřen od 17 hodin. Doporučujeme parkovat v přilehlých ulicích areálu.

  • Kde bude medailový ceremoniál a je přístupný veřejnosti? A co závěrečný ceremoniál?

Medailové ceremoniály budou probíhat v pondělí a úterý od 19:00, ve středu a ve čtvrtek od 18:00 před Olympijským domem v Pevnosti poznání a jsou přístupné jak účastníkům, tak široké veřejnosti. Uvidíte předávání cen medailistům ODM 2022 známými sportovci, užijete si aktivity v Olympijském domě a také společnou diskotéku.

Závěrečný ceremoniál bude u Pevnosti poznání a to 30. června od 20:30 hodin a naváže na poslední medailový ceremoniál a vyhlášení nejúspěšnějších krajských výprav.

  • Mohu si na ODM koupit něco na památku?

Určitě ano, připravili jsme dokonce dvě řady merche – jednu s logem ODM 2022, druhá je limitovaná edice #ODMGANG. Obě řady si můžete koupit nejen během zahajovacího ceremoniálu, ale také v olympijském domě v Pevnosti poznání. 

  • Kde všude můžu ODM sledovat?

Zahajovací ceremoniál můžete sledovat na Facebooku nebo Instagramu. Většina sportů poprvé nabízí streaming svých disciplín a najdete je opět na olympijskytym.cz/live,  nebo na stránkách jednotlivých svazů. Akci také přenáší živě ČT sport, která poskytuje celé přenosy vybraných závodů. 

  • Potřebuji vstupenku na sportoviště?

Vstup na všechny sportovní akce je zdarma a není potřeba mít vstupenku.

  • Dostanu se na sportoviště i jinak než jen autem?

Účastníci ODM mají na akreditační kartu zdarma přesun hromadnou dopravou a mají také zajištěné autobusy na a ze sportoviště, v případě, že se účastní soutěží. V čase, kdy účastníci již nesportují tato akreditace stále platí a mohou vyrazit fandit na vzdálenější sportoviště třeba i vlakem, kde se prokáží platnou akreditační kartou jako jízdenkou. Veřejnost může využít hromadné dopravy s platnou jízdenkou.

  • Zapomněl jsem něco na sportovišti, kde jsou ztráty a nálezy?

Pokud se něco takového stane, dej nám vědět na Facebooku do zprávy, a zkusíme to vyřešit. Nebo zavolej na infolinku 737 311 410. 

  • Kde najdu výsledky? A další novinky a informace?

Aktuální výsledky a vše podstatné najdeš na webu či v aplikaci Olympijský tým

  • Proč není některý sport streamován?

Český olympijský výbor zajišťuje televizní přenosy na ČT Sport. Streamingy zajišťují jednotlivé sportovní svazy (všem těmto sportovním svazům děkujeme). Některé sporty se rozhodly streamy nezajišťovat.