Petra
Kvitová
born
08. 03. 1990, Bílovec
sport
Tenis
discipline
dvouhra
career status
active athlete
olympic medal
number of gold medals
0
number of silver medals
0
number of bronze medals
1
socia media

Athlete's profile

Jedna z předních světových tenistek, opora vítězného fedcupového týmu. Jejím největším individuálním úspěchem jsou dva triumfy ve Wimbledonu či prvenství na Turnaji mistryň, má i olympijský bronz.

results of the athlete

Rio 2016 Tenis
dvouhra
3.
Peking 2008 Tenis
čtyřhra
17.
Games sport discipline location
Rio 2016
Tenis
dvouhra
3
Londýn 2012
Tenis
dvouhra
5.
Peking 2008
Tenis
čtyřhra
17.

Beginning career

Rodačka z Bílovce začínala na kurtech ve Fulneku pod vedením svého otce. Později se talentované levačky ujal trenér David Kotyza, mezi elitu Kvitová vlétla v roce 2011, kdy ovládla šest turnajů včetně Wimbledonu a dostala se do elitní desítky světového žebříčku. Také v následujících letech slavila dvojnásobná Sportovkyně roku řadu úspěchů v čele s druhým wimbledonským triumfem z roku 2014.

Debut

Po olympijské premiéře v Pekingu 2008, kde nastoupila netradičně ve čtyřhře, a čtvrfinálovém vyřazení v Londýně se Petra Kvitová na třetí pokus dočkala medaile pod pěti kruhy. V Riu de Janeiro sice po čtyřech výhrách podlehla v semifinále pozdější nečekané vítězce Puigové z Portorika, avšak dokázala se otřepat a v duelu o třetí místo si poradila s Američankou Keysovou. Bronzem si spravila chuť z jinak nepříliš vydařené sezony.