Z Koreje na Olympijský festival. Krasobruslaře nadchl curling: Ani jsme se nerozplácli

Pchjongčchang 2018
Pchjongčchang 2018
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

V neděli se z dějiště olympiády v Pchjongčchangu vrátili do Prahy, druhý den už krasobruslařský pár Martin Bidař, Anna Dušková rozdával na Olympijských festivalech v Brně a Ostravě podpisy i selfíčka. A zkusil si i zasportovat.

„Byli jsme v Brně na curlingu. To byl sport, který mě vždycky hrozně lákalo zkusit,“ usmívala se Anička. „Hned se nás ujali odborníci, kteří to hrají už několik let, takže nám v rychlosti vysvětlili základy.“

„Ale bylo to pěkně těžký, v televizi se to vůbec nezdá. Bavilo mě to. Ani jsme se nerozplácli a já jsem dokonce odehrál kámen až do modrýho kruhu,“ přidává Martin. „To já to jednou se silou přehnala a kámen mi uklouzl až na konec dráhy,“ doplňuje ho parťačka.

Na festivalu v Brně i Ostravě je návštěvníkům dostupných více než 30 sportů, vedle curlingu láká třeba biatlon, běh na lyžích nebo snowboarding.

Dušková s Bidařem stihli v Brně kromě sportu rozdat dětem za sportovní výkony medaile a dobrých 20 minut se jim u stolečku opodál podepisovali.

S únavou po dlouhé cestě se vyrovnali rychle, problém jim nedělal ani osmihodinový časový posun. „Když jsme přilétli do Koreje, tak to bylo horší. Teď je to celkem v pohodě. Doma jsme se oba vyspali a rychle se srovnali do českého času.“

Z olympiády stále vstřebávají vzpomínky. Na skvělý výsledek z ledu i celkovou atmosféru obří události.

„To jsme ještě nezažili, nic se s tím nedá srovnat. Bylo i super, že jsme si tam našli kamarády sportovce. Já třeba byla na jednom pokoji s rychlobruslařkami včetně Martiny Sáblíkové, takže jsme mohli pokecat,“ říká Anička.

Volna si ale moc neužijí. Už v úterý znovu nazují brusle a jdou na trénink. Blíží se mistrovství světa, které na konci března hostí Milán.

„A my tam chceme zajet minimálně stejně jako na olympiádě, kde jsme jeli skoro nejlíp v kariéře,“ připomíná Bidař.

Foto: ČOV/Radek Míča

líbil se ti článek?