Vykročte v Praze a Brně po stopách olympijské historie. A těšte se na odměnu v cíli

Olympijské festivaly
Olympijské festivaly
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Znáte Prahu a Brno jako své boty? Nebo se tam jen chystáte na výlet? Objevte místa úzce spjata s olympijským hnutím. Možná budete překvapeni, kolik jich neznáte.

Víte, kde byl u nás první stadion s umělou ledovou plochou ve střední Evropě? V jaké restauraci vznikl Český olympijský výbor? Kde v Brně mučili olympioniky? A na jakém místě v Praze byly schváleny první zimní olympijské hry?

To a ještě více se dozvíte v nové outdoorové hře Prahou a Brnem #olympijsky. Spouštíme ji ve středu 7. července a je zdarma ke stažení v aplikaci Loxper až do 8. srpna.

Nenáročné trasy vás zavedou na místa, která možná znáte, ale netušili jste, že jsou spojena se zásadními momenty naší olympijské historie. V aplikaci najdete přesný popis trasy s řadou kvízových otázek i pro menší členy rodiny a historickými odkazy zase pro ty starší.

Procházka vám v PrazeBrně zabere dvě a půl hodiny a ujdete zhruba 8 kilometrů. Trasy jsou vhodné i pro malé děti a kočárky. V cíli pak pro vás bude největší odměnou návštěva Olympijského festivalu, na kterém si budete moci vyzkoušet přes 30 sportů, fandit našim sportovcům v Tokiu a užijete si spoustu zábavy.

líbil se ti článek?