Velká pocta! Vlajkonoši popsali své pocity, výběr schválila i Šarapovová

Tokio 2020
Tokio 2020
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Samotná účast na olympijských hrách je pro sportovce něco nepopsatelného. A když se k tomu přidá ještě role vlajkonoše při zahajovacím ceremoniálu, má zvolený reprezentant nezapomenutelný zážitek do konce života.

Letos se poprvé stalo, že výpravu na zahájení vedli hned dva zástupci dané země – muž a žena. Český olympijský tým vybral ze svých řad tenistku Petru Kvitovou a basketbalistu Tomáše Satoranského.

„Nejde slovy vyjádřit, jak moc jsem si to užila. Vždy byla pro mě čest reprezentovat. Nést vlajku to jen umocnilo. Navždy si to budu pamatovat. Ani maska nedokázala schovat úsměv, který jsem po celou tu dobu měla. Děkuju, že jste u toho byli se mnou,“ vzkázala fanouškům Kvitová, která si pochvalovala i nástupovou kolekci.

„Slyšela jsem, že je to jedna z šesti nejhezčích kolekcí. Každopádně jsem viděla, že jsme jinačí. Myslím si, že české ručičky jsou šikovné. Nápady máme,“ usmívala se bronzová olympijská medailistka z Ria 2016.

Prestižní roli si užíval i Tomáš Satoranský. „Je to pro mě obrovská pocta! Navíc když jdu vedle dvojnásobné šampionky Wimbledonu Petry Kvitové,“ rozplýval se český basketbalista hrající NBA. Celý svět tak viděl v čele české výpravy jedny z nejúspěšnějších sportovců naší země a fanoušci z ciziny na to hned kladně reagovali. Vzkaz své bývalé soupeřce poslala i někdejší světová jednička Ruska Maria Šarapovová. „Petra! Nikdo jiný si tuhle roli nezaslouží víc.“

líbil se ti článek?