Týden duální kariéry: sportovci hledají svou pracovní cestu

Duální kariéra
Duální kariéra
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

V pražském sídle poradenské společnosti KPMG Česká republika právě probíhá Týden duální kariéry, jehož program se skládá z tematicky zaměřených školení, kurzů či worskopů na téma komunikačních a dalších schopností. „Jsem ve fázi, kdy nevím, jak dlouho bude ještě hrát. Workshopu Duální kariéra se účastním, protože bych ráda zjistila, jaké mám možnosti do budoucna,“ řekla plážová volejbalistka Kristýna Kolocová, nejlépe tak vystihla cíl celého projektu Dual Career. Jeho smyslem je zajistit sportovcům plynulý přechod do běžného pracovního života.

Úvodního slova se chopili manažerka projektu Kateřina Neumannová a generální sekretář ČOV Petr Graclík, kteří za sebou shodně mají také sportovní kariéru: Neumannová v klasickém lyžování, Graclík v biatlonu. Přechod ze sportovní kariéry do běžného života čeká třeba basketbalistku Ilonu Burgrovou, která se zúčastní celého Týdne duální kariéry: „Účastním se workshopů, protože moje kariéra se blíží pomalu ke konci.“

Týden duální kariéry je rozdělený do čtyř oblastí: pondělí patří měkkým dovednostem, mezi něž patří například komunikační dovednosti, úterý personální problematice, středa informačním technologiím a čtvrtek odborným dovednostem. „Jsem tady, abych zjistil, co nového frčí,“ nechal se například slyšet vodní slalomář Stanislav Ježek, který se souběžně věnuje také výpočetní technice. S mimosportovními aktivitami má už reálnou zkušenost i lyžař Martin Koukal: „Po skončení sportovní kariéry jsem několik projektů již rozjel, především Kempy Martina Koukala. Od tohoto Týdne si slibuji, že mi pomůže utřídit pracovní aktivity a nalézt jednu pevnou pracovní cestu.“

Rady od profesionálů na různé oblasti se hodí také stále aktivním sportovcům. Jedním z účastníků je i rychlostní kanoista Jan Štěrba, který oceňuje možnost dalšího vzdělávání i v době, kdy se připravuje na olympijské hry. „Stále ještě plánuji sportovní kariéru, momentálně je mým cílem dostat se na olympijské hry do Brazílie. Přesto si však uvědomuji, že v mimosportovní oblasti pomalu zakrňuji. Navíc motivace vzdělávat se sám je obtížná, proto jsem tady,“ doplnil Štěrba.

líbil se ti článek?