To je ona! Kanoisté si vybrali pro olympiádu bundošprajdu zlatý rukáv

Tokio 2020
Tokio 2020
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Měli z čeho vybírat. Čeští vodní kanoisté, kteří budou letos v létě bojovat o medaile na olympijských hrách v Tokiu, poprosili fanoušky, ať jim navrhnou trikot pro závody v Japonsku. Přišlo 153 návrhů a nakonec zvítězil design s názvem Zlatý rukáv.

V téhle bundošprajdě se vřítí do tokijského olympijského kanálu a budou se rvát o medaile. Vítězný design trikotu vybrala čtveřice olympioniků Jiří Prskavec, Kateřina Minařík Kudějová, Lukáš RohanTereza Fišerová.

Nejvíc se této čtveřici líbil návrh sedmnáctileté Františky Rappové, který díky použité barvě dostal od našich reprezentantů přezdívku Zlatý rukáv. „Moc mě potěšilo a zároveň i překvapilo, kolik návrhů designu nám v rámci soutěže přišlo,“ říká kanoista Lukáš Rohan.

"Teď bude na nás, aby vítězný návrh byl vidět co nejvýš na OH v Tokiu."

I další člen poroty Jiří Prskavec byl příjemně překvapený zájmem fanoušků a hlavně jejich kreativitou. „Moc se mi líbí rozmanitost a hlavně množství zaslaných návrhů. Děkujeme všem, kteří se na soutěži podíleli. Teď bude na nás, aby vítězný návrh byl vidět co nejvýš na OH v Tokiu,“ zdůrazňuje bronzový medailista z brazilského Ria.

Autorka vítězného návrhu Františka Rappová má ke sportu velice blízko. Vždyť v roce 2015 ovládla s parťačkami Olympiádu dětí a mládeže ve štafetě na 4x 60 metrů. O dva roky později na ODM vybojovala bronz v závodě na 60 metrů. 

Představujeme vítězný design, ve kterém uvidíme naše olympioniky na olympiádě v Tokiu🇯🇵🔥. Říkáme mu “zlatý rukáv”😉 a...

Zveřejnil(a) Český vodní slalom a sjezd dne Neděle 28. března 2021
líbil se ti článek?