Táta, máma, brácha, všichni jsou volejbalisté. Jméno Džavoronok si zapamatujte

EYOF 2019
EYOF 2019
2 Minuty čtení
2 Minuty čtení

Starší z bratrů Donovan hraje ve svých dvaadvaceti letech už třetím rokem v Itálii. Sedmnáctiletý Matyáš je vicemistrem Evropy v kategorii do osmnácti let a na Evropském olympijském festivalu mládeže v Baku sbírá se svým reprezentačním týmem další cenné zkušenosti. Tím ale výčet úspěchů pod známým volejbalovým jménem zdaleka nekončí.

Jejich otec Milan Džavoronok působil dlouhá léta jako reprezentační hráč šestkového i plážového volejbalu. Dnes je hlavním trenérem reprezentace ČR do 23 let s přímým trenérským podílem na zisku 10 medailí. „Táta dřív trénoval i mě, ale bylo to hrozně náročný. Mluvili jsme jen o mně a volejbalu, na tréninku i potom doma, nešlo z toho nikdy vypadnout,“ popisuje svoje zkušenosti sedmnáctiletý Matyáš.

Volejbalové vlohy po obou rodičích

Před rokem přestoupil do klubu ČEZ Karlovarsko a z rodného Brna zamířil na severozápad. „Samozřejmě by mi do toho pořád chtěl táta mluvit, ale už tolik nemůže,“ směje se blonďatý volejbalista.

Vlohy mají oba bratři také po mamince, která za svobodna jako Pakostová působila rovněž na tuzemské extraligové scéně. Její bratr je předsedou Českého volejbalového svazu. „Mamka nám ale vždy nechávala ve všem volnost a jenom jezdí fandit.“

Do volejbalu ho nikdo z rodiny nenutil, cestu si k němu našel 197 centimetrů vysoký Matyáš sám. Zkoušel jsem fotbal, ale moc mě to nebavilo. Nakonec jsem stejně skončil u volejbalu. Asi to v sobě prostě máme od narození,“ uzavřel Matyáš Džavoronok, který je považován za velký talent českého volejbalu, stejně jako jeho starší bratr Donovan.

líbil se ti článek?