První medaile! Ploutvový plavec Jarolím byl třetí!

Světové hry 2017
1 Minuta čtení

Český ploutvový plavec Jakub Jarolím je prvním českým medailistou ze Světových her ve Vratislavi. Na trati 100 metrů kraul bifins (s dvěma ploutvemi a šnorchlem) obsadil ve finále třetí místo v času 42,18 sekundy. Vyhrál Dmitrij Gavrilov z Běloruska.

Český ploutvový plavec Jakub Jarolím, vlajkonoš ze slavnostního zahájení, je prvním českým medailistou ze Světových her ve Vratislavi. Na trati 100 metrů kraul bifins (s dvěma ploutvemi a šnorchlem) obsadil ve finále třetí místo v času 42,18 sekundy. Vyhrál Dmitrij Gavrilov z Běloruska.

Dvaadvacetiletý Jarolím z Nového Jičína začal závod z první dráhy skvěle, na obrátce byl vůbec nejrychlejší v času 20,04 sekundy. Na konci mu sice trochu docházely síly, ale medailovou pozici udržel. Svěřenec Simony Klapcové tak přidal cenný kov ke svému titulu mistra světa z roku 2013 a bronzové medaili ze světového šampionátu před dvěma lety.