Průvodce badmintonem s Adamem Mendrekem

Lifestyle
Lifestyle
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Badminton je nejrychlejším raketovým sportem na světě. Hráčům nesmí chybět postřeh, síla v rukou a výborná kondice. Profesionálové dokáží míček při smeči udeřit tak silně, že nabere rychlost i více než 400 kilometrů v hodině. Badminton lze hrát rekreačně venku i na kurtech v halách, které najdete v každém větším městě.

1) Rakety a míčky

Co všechno potřebujete k tomu, abyste si badminton zahráli? Stačí málo a ani vás to nebude tolik stát. Jen pozor na černou podrážku v halách.

2) Pravidla badmintonu

Do kolika bodů se badminton hraje? A podává se zleva, nebo zprava? Všechny základní pravidla vám představíme ve videu.

3) Jak podávat v badmintonu

Vybavení už máme, pravidla taky známe, tak pojďme na věc. Začneme podáním, tedy klíčovým úderem, kterým startuje každá výměna.

4) Jak hrát badminton na síti a vzadu

Jedním z nejdůležitějších prvků v badmintonu je pohyb. V dalším videu si ukážeme, jak správně odehrávat míčky na síti i vzadu.

5) Taktika v badmintonu

Pokud jste zkušenějšími hráči a podání i mezihra vám nedělá problém, je čas na pár základních taktických prvků.

6) Triky a zadržené údery

Tohle video je pro ty, kteří už pár setů na kurtu odehráli. Naučte se několik triků na zmatení soupeře od české badmintonové jedničky Adama Mendreka.

7) Čtyřhra

Příjemný badmintonový doplněk. Na olympiádě se hraje smíšená i klasická čtyřhra. A jak na to? Zapněte si video.

Skvělé! O badmintonu už víte téměř vše a stačí jen začít. Mrkněte na Sport v okolí a najděte si nejbližší klub ještě dnes. Nezapomínejte, že je stále co se učit a kdykoliv můžete pokračovat s naší školou sportu.

líbil se ti článek?