Porazíte olympijského vítěze? Otestujte svoji sportovní všestrannost

Olympijský víceboj
Olympijský víceboj
2 Minuty čtení
2 Minuty čtení

Kolik za dvě minuty zvládnete kliků? Jak rychle uběhnete šedesátku? A věříte si na skákání přes švihadlo? Úspěšný školní projekt Sazka Olympijský víceboj „otevírá“ své disciplíny i široké veřejnosti a v Odznaku všestrannosti nabízí unikátní možnost porovnat své výkony s ostatními. Včetně slavných sportovců. Tak začněte sportovat a sdílejte hashtag #odznakvsestrannosti.

Na webu Odznaku všestrannosti se snadno a zdarma zaregistrujete a můžete začít plnit disciplíny. Těch je celkem 12 a část z nich zvládnete bez problému doma nebo na zahradě.

Někdo si bude chtít splnit všechny, jiný si vybere jen některé z nich a bude se v nich snažit zlepšovat. Výsledky jsou totiž přepisovatelné, takže svůj výkon můžete v systému kdykoliv změnit či upravit.

„Projekt a disciplíny jsou určené všem. Jak sportovcům začátečníkům, tak i profíkům. Je jedno, jestli vám je patnáct nebo šedesát. Systém mimo jiné umožňuje přepočítání výsledků vzhledem k věku, takže můžete vyzvat třeba babičku nebo dědečka a vzájemně poměřit síly,“ říká Šárka Kašpárková, bronzová medailistka z olympiády, ambasadorka Sazka Olympijského víceboje a jedna ze zakladatelek Odznaku všestrannosti.

Disciplíny můžete plnit jen sami pro sebe a sledovat vlastní progres nebo se porovnávat se slavnými sportovci, jejichž výsledky najdete v žebříčku. Lze také založit vlastní skupinu a změřit síly v rámci rodiny, s kamarády nebo kolegy z práce.

„S holkama z basketbalu si vytvoříme skupinu a zapojíme do sportování i naše děti. Takže počítám, že to mezi námi bude pěkně vyhecované,“ směje se Kašpárková.

A porovnání s profi sportovci? „Spousta amatérů je klidně můžete v některých disciplínách porazit, protože profesionálové se některým činnostem vůbec nevěnují,“ povídá Kašpárková.

Kromě sportovců plní disciplíny Odznaku všestrannosti i herci či další veřejně známé osobnosti. Tak neváhejte a zapojte se taky!

líbil se ti článek?