Plány olympijského vítěze. S bratrem chce založit sportovní školu

Lifestyle
Lifestyle
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Už je to rok a půl, co olympijský vítěz v moderním pětiboji David Svoboda ukončil profesionální kariéru. U sportu jako trenér zůstal a zároveň se věnuje dalším projektům s ním spojeným. Jedním z nich je i založení sportovní školy s dvojčetem Tomášem. Mluvil o tom ve vysílání Radiožurnálu.

„Brácha se pohybuje ve školství a dostal tenhle nápad. Já jsem řekl, že mu s tím zkusím pomoct. Je to velký projekt, který teď máme v hlavě. Uvidíme, jak se nám bude dařit,“ řekl David Svoboda na Radiožurnálu.

Oba u malých dětí vyznávají všestrannost. David se léta věnoval pěti disciplínám naráz, Tomáš je zase mistrem světa v triatlonu, který je složený z plavání, jízdy na kole a běhu.

„Chceme, aby děti skloubily kvalitní vzdělání s tělocvikem. Oba máme ze sportu zkušenosti a s pomocí dalších profíků bychom to mohli zvládnout,“ popisuje.

Závodění mu nechybí. Ani teď, kde se v Česku po jedenácti letech koná Světový pohár v moderním pětiboji. Mezi největší české naděje patří jeho nástupce Jan Kuf. Více se dočtete ZDE.

Jinak se David na Dukle věnuje trénování mladých nadějí, chystá se jako fanoušek na olympiádu do Tokia a aktuálně drží palce hokejistům na mistrovství světa. „Hokej jsem na rybníku mastil každou zimu. Bez helem a chráničů. Když se mi poštěstí, půjdu na semifinále do hospůdky s kamarády.“

Víte, že Radiožurnál spustil se startem mistrovství světa v hokeji novou stanici Radiožurnál Sport? Vysílá 24 hodin denně.

líbil se ti článek?