Olympijský festival zná své ambasadory. Jsou mezi nimi i olympijští medailisté

Olympijské festivaly
Olympijské festivaly
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Zlatý medailista z Nagana 1998 hokejista David Moravec, bronzový z Turína 2006 Martin Erat, lyžařka Kateřina Pauláthová a krasobruslařka Eliška Březinová. To jsou ambasadoři Olympijského festivalu, který v únoru otevře své brány v Brně a Ostravě. A jak to našim ambasadorům sluší? Prohlédněte si v článku galerii fotografa Herberta Slavíka.

„Prakticky od začátku příprav projektu jsme chtěli najít ambasadory, kteří jsou nadšení myšlenkou Olympijských festivalů a možností přiblížit jednotlivé sporty široké veřejnosti. Zapojení těchto čtyř osobností je pro nás potvrzením toho, že naše práce má smysl,” říká Libor Varhaník, místopředseda Českého olympijského výboru.

Tváře ambasadorů se objevují v propagační kampani k Olympijskému festivalu 2018, a pokud to aktérům dovolí časové možnosti, zúčastní se sportovci také programu v jednotlivých dějištích. Byť jejich role bude odlišná - dvěma z ambasadorů (Martinu Eratovi a Kateřině Pauláthové) totiž „hrozí”, že v průběhu Olympijského festivalu budou plnit své reprezentační povinnosti přímo na zimních olympijských hrách v Pchjongčchangu.

V Brně a Ostravě už probíhají finální fáze příprav - ladí se detaily sportovního programu, probíhá nábor dobrovolníků prostřednictvím oficiálních webových stránek www.olympijskyfestival.cz.

Olympijský festival 2018 se uskuteční v Brně a v Ostravě od 9. do 25. února. Sportoviště v Brně vyrostou v pavilonu Z Výstaviště Brno a v jeho okolí. V Ostravě bude centrem olympijského dění OSTRAVAR ARÉNA a její okolí. Na Masarykově náměstí vyroste „Korejská vesnička“ a program Olympijského festivalu se přenese také do čtyř horských středisek: Bílé, Mostů u Jablunkova, Karlova pod Pradědem a Kopřivné pod Pradědem.

Foto: Herbert Slavík

líbil se ti článek?