Olympijský den č. 10 přinesl dvě medaile. Ze skoků a ze skikrosu

YOG 2020
YOG 2020
2 Minuty čtení
2 Minuty čtení

Skikrosařka Diana Cholenská získala na Olympijských hrách mládeže v Lausanne stříbrnou medaili. Zprvu byla trochu zklamaná. Druhé místo ale nakonec vzala na milost. „Mohlo to být zlato, měla jsem na to, ale ve finále mi nevyšel start. Švýcarka mi odjela a ztráta už se nedala smazat. Je to škoda, tu nejdůležitější jízdu jsem dneska nevyhrála, to mě mrzí,“ povídala trochu smutně po finále. Kdybych nebyla tak suverénní, tak mi to tak nevadí, chtěla jsem ale být lepší,“ prohlásila Didi, jak se jí mezi sportovci přezdívá.

YOG 2020 - Diana Cholenská a Štěpánka Ptáčková s medailemi

Další česká skikrosařka Hanka Krčálová hned v první jízdě upadla a vrtulník jí transportoval do nemocnice na vyšetření. To neprokázalo žádné vážnější zranění, pouze lehký otřes mozku. Josef Petřek a Richard Zachoval do bojů o medaile nezasáhli. Další česká skikrosařka Hanka Krčálová si v první jízdě způsobila lehký otřes mozku.Více ZDE.

Skoky na lyžích

I druhý cenný kov má v držení dívka. Skokanka na lyžích Štěpánka Ptáčková si na můstku v areálu Les Tuffes „doletěla“ pro bronz. „Jsem moc spokojená, protože v trénincích jsem tady neskákala úplně nejlíp, ale v závodě se mi nakonec podařilo předvést dva takové stabilní skoky,“ radovala se.

V elitní desítce ji na 8. místě doplnila ještě druhá česká reprezentantka Klára Ulrichová. „Jsem moc spokojená, byl to můj první větší závod a podmínky nám navíc moc nepřály. Vítr se hodně točil, byla velká zima, a to je nepříjemné při čekání, je těžké se koncentrovat,“ líčila. „Ale před závodem jsem chtěla Top 10, takže jsem ráda.“

O jednu příčku za desítkou nejlepších skončil Jiří Konvalinka a na 25. místě Petr Vaverka. Více ZDE.

Běh na lyžích

Semifinále sprintu vybojoval v běhu na lyžích Mathias Vacek, čtvrtfinále Šimon Pavlásek a také Eliška Šibravá. Nepostoupili Tereza Prokešová, Kateřina Svobodová a Kryštof Zatloukal.

Curling

V mezinárodním turnaji smíšených dvojic postoupili František Jiral s Britkou Robyn Mitchellovou a také Kristýna Farková se Švédem Axelem Landeliem.

Novinky z Olympijských her mládeže nezapomeňte sledovat i na našich komunikačních kanálech!

Také na stránkách České televize:
Zpravodajské sestřihy bude ČT Sport vysílat denně na svých obrazovkách nebo na iVysílání od soboty 11. ledna až do čtvrtka 23. ledna v premiéře ve večerních hodinách. V repríze pak následující den. Přesné časy vysílání najdete ZDE.

Na komunikačních kanálech organizátorů:
Oficiální webové stránky Lausanne 2020, Facebooku, Instagramu či Twitteru

A na Olympic Channel.

Foto: ČOV/Barbora Žehanová

líbil se ti článek?