Nekonečné hledání mistra světa. Bidař přece jen po rozchodu s Duškovou našel novou partnerku

Lifestyle
Lifestyle
2 Minuty čtení
2 Minuty čtení

Ten rozchod byl nečekaný. Vždyť měli za sebou úspěšnou sezonu v podobě čtrnáctého místa na olympijských hrách v jihokorejském Pchjongčchangu. Juniorští mistři světa v krasobruslení pronikali mezi světovou špičku stále výš, na mistrovství světa zaklepali na bránu elitní desítky. Jenže různá tréninková očekávání sportovní dvojice Martin Bidař, Anna Dušková, nakonec vedla k jejich rozchodu. Oba teď zkusí prorazit s novými partnery. Bidař našel jistotu až nyní – s Běloruskou Hannou Abrazevičovou. „ Ano, už je to definitivní a ulevilo se mi,“ říká Bidař.

Od rozchodu s Duškovou zkoušel jezdit hned s několika partnerkami, jenže vždycky byl problém s federacemi. „Museli bychom minimálně rok čekat, než bychom mohli závodit. Teď jsem konečně našel tu správnou, se kterou můžeme závodit dokonce už tuto sezonu. Je hodně těžké bruslit na sto procent, když nemáte jistotu.“


Jak jste vlastně postupoval při hledání nové partnerky?
No, ze začátku jsem dal vědět všem trenérům a lidem, které v bruslení znám. Hodně mi pomáhal i náš svaz, který se také ptal všude po světě. Zkoušel jsem jezdit s holkama z Ruska, nebo Francie, ale federace těchto zemí nerady pouští své sportovce reprezentovat cizí země, a tak bych musel minimálně rok čekat. Nakonec se nám sama ozvala Hanna z Běloruska, která žije už tři roky v Rusku, s běloruským svazem nebyl problém se domluvit.

Sedli jste si s Hannou hned?
Myslím, že sžívání ještě probíhá. Nebruslíme spolu ani měsíc, takže si na sebe pořád zvykáme. Ale oba věříme, i s našimi trenéry, že nám to půjde.

Kde trénujete?
Zatím v Praze. Příští měsíc bychom měli jet na pár týdnů do Ruska trénovat do týmu Niny Mozerové. Trénujeme s mým bratrem Petrem a teď za námi přijel i trenér Dmitry Savin, který také spolupracuje s paní Mozerovou.

Nakolik je trénink jiný?
Změnil se mi hlavně styl tréninku pod novými trenéry. A ta změna mi svědčí jak fyzicky, tak i psychicky.

Prozradíte vaše ambice?
Jsou zatím takové, že se budeme snažit na 100% a uvidíme, na co to bude stačit. Ale i když můžeme letos a příští rok ještě jezdit juniorskou kategorii, chtěli bychom zkusit i tu seniorskou a případně se dostat alespoň na mistrovství Evropy. Pokud půjde vše podle plánu, mohli bychom prvně závodit už v listopadu.

Co pro vás krasobruslení znamená? Coby juniorský mistr světa začínáte od začátku...
Krasobruslení pro mě znamená skoro všechno. Chtěl bych u něj zůstat co nejdéle a získat prostě co nejvíc úspěchů. (úsměv)

Foto: ČOV/Pavel Lebeda

líbil se ti článek?