Florbalistky Moravskoslezského kraje pod dohledem. Přenosy sleduje z domova i hokejový trenér Miloš Holaň

ODM 2024
ODM 2024
2 Minuty čtení
2 Minuty čtení

Na poslední Olympiádě dětí a mládeže se umístily florbalistky Moravskoslezského kraje na pátém místě, letos tento výsledek už vylepšily a zahrají si o bronz. Zásluhu na tom má i útočnice Ostravy Mia Holaňová, která se ke sportu dostala díky svému tátovi.

Čtvrtfinálové utkání proti Jihomoravskému kraji se od začátku nevyvíjelo úplně podle plánů. Ve druhé minutě sice svěřenkyně trenérů Jakuba Robenka a Karin Vavrečkové vedly, když se prosadila Barbora Janošová, ale radost na lavičce Moravskoslezského kraje vydržela pouze minutu a deset vteřin. O vyrovnání se postarala Barbora Svobodová. I v následujících minutách pokračoval souboj o každý míček.

Na začátku třetí třetiny se ve statistikách objevilo znovu jméno Barbory Janošové. Vítkovická hráčka nahrála na branku na 2:2 a nerozhodný výsledek opět nic neřešil, ale florbalistky v modrých dresech značně povzbudil. Góly od této chvíle padaly pouze do protější branky. Třetí bod si v zápase připsala Janošová, která už jen upravila skóre na 6:2. Tento výsledek poslal výběr Moravskoslezského kraje do semifinále.

Vzkaz vlajkonošů ODM 2024 mladým sportovcům! 🇨🇿

„První dvě třetiny nebyly ideální, snažili jsme se holky spíš probrat a nastartovat. Třetí třetinu ale zahrály parádně, výhru si zasloužily,“ hodnotil postup mezi čtyři nejlepší celky Jakub Robenek.

Chtěla jsem původně hrát hokej, ale rodiče se o mě báli, tak proto jsem nakonec vybrala florbal.

V semifinále je ale nečekalo nic jednoduchého. Středočeský kraj má tým složen převážně z hráček pražských elitních celků a na tempu zápasu to bylo znát. „Na turnaji jsou sice týmy, které jsou florbalově dál. Máme ale v týmu výbornou atmosféru a snažíme se hrát naplno, což je určující,“ komentoval Robenek. Hráčky Moravskoslezského kraje se nedokázaly prosadit ani jednou a prohrály 0:5. Po zápase dlouho nesmutnily a chtějí se soustředit na zápas o bronz. „Jsme z různých klubů, ale navzájem se tu všechny známe. Máme tím pádem výborné vztahy, a tak je to nejlepší,“ prozradila Mia Holaňová, dcera slavného hokejového trenéra Miloše Holaně.

„Chtěla jsem původně hrát hokej, ale rodiče se o mě báli, tak proto jsem nakonec vybrala florbal,” doplnila útočnice Ostravy. S tátou si o sportu mají co říct, vždyť právě on ji k němu dovedl. Několikanásobný medailista z juniorského mistrovství světa a výherce Zlaté hokejky pro rok 1993 své dceři pomáhá, jak jen to jde. „Říká mi, co bych měla dělat jinak a lépe. Může mi toho předat opravdu hodně,“ svěřila se Mia, která je za tátovu podporu ráda. „Během ODM mi fandí z domova u přenosů.“

Autorka: Eliška Halamíčková

Poznejte beachvolejbalisty Ondřeje Perušiče a Davida Schweinera!

Neúspěch z Tokia nás motivoval, Paříž je naše druhá šance | ONDŘEJ PERUŠIČ & DAVID SCHWEINER
líbil se ti článek?